شناسهٔ خبر: 32361872 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

فراز رابعی خبر داد:

ثبت رکورد پرباران‌ترین سال آبی کشور در 51 سال گذشته

مدیرکل دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران، سال آبی جاری(اول مهر) تاکنون را پرباران ترین سال آبی کشور در 51 سال گذشته دانست و گفت: متوسط بارش تجمعی کشور از ابتدای سال آبی 98-97 تا 27 فروردین امسال به 308.2 میلیمتر رسیده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایلنا، فراز رابعی با بیان اینکه در این مدت، متوسط بارندگی در هر 6 حوضه آبریز اصلی کشور، بالاتر از میانگین بلندمدت در دوره زمانی مشابه است، افزود: متوسط بارش کشور در مدت مشابه در سال آبی گذشته معادل 116.8 میلیمتر و متوسط بلند مدت آن معادل 205.8 میلیمتر بود.

وی ادامه داد: از مجموع 104 ایستگاه مبنای باران‌سنجی وزارت نیرو، بیشترین میزان بارش ثبت شده از ابتدای سال آبی جاری تا 27 فروردین مربوط به ایستگاه چلگرد استان چهارمحال و بختیاری معادل 203 میلیمتر و کمترین آن مربوط به ایستگاه امور آب سیستان معادل 50.7 میلیمتر است.

مدیرکل دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران، میانگین بارندگی در تمامی استان‌ های کشور را در مدت مذکور بالاتر از متوسط 50 سال گذشته بیان کرد و گفت: استان ایلام با 135 درصد بیشترین افزایش میزان بارندگی نسبت به متوسط بلندمدت را به ثبت رسانده است.

مدیرکل دفتر مطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب ایران، روز پنجشنبه از ورودی و خروجی های کانال سلمان اهواز، زمین های کشاورزی و زهکش کشت و صنعت نیشکر دهخدا و همچنین محل اسکان سیل زدگان مسیر تصفیه قند و شکر اهواز دیدن کرد.

 

برچسب‌ها:

نظر شما