شناسهٔ خبر: 32361827 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

جرج لیکنز:

زنوزی یک رهبر واقعی است/ هواداران تراکتور به تیم انگیزه بدهند

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: زنوزی یکی از مدیرانی است که با عشق کار می‌کند و تیمش را با عشق دوست دارد و به همه‌ بازیکنان و مردم شهرش عشق می‌ورزد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از سایت باشگاه تراکتورسازی، جرج لیکنز در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پیکان اظهار داشت: همان‌طور که می‌دانید ما پنج بازی مهم تا انتهای فصل داریم که یکی از یکی مهم‌تر است. ما دو بازی خارج از خانه و سه بازی خانگی برگزار خواهیم کرد. بازی فردا می‌تواند اهمیت ویژه‌ای برای ما داشته باشد و مهمترین بازی ما در نظر گرفته شود.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر 49 امتیاز داریم و عملکرد بدی محسوب نمی‌شود. از زمانی که آمدم کسی فکر نمی‌کرد این مقدار امتیاز کسب کنیم، اما این کار را کرده‌ایم. اول از همه باید به مالک باشگاه و هواداران تبریک بگویم، چون این باشگاه در مدت زمان کمی جمع شده است. این 49 امتیاز هم برای این زمان کم خوب است و امیدوارم این روند را ادامه دهیم. از 15 ژانویه من در این تیم حضور پیدا کردم و قبل از آن جلسه‌ای در استانبول با مالک باشگاه داشتم. من دوراندیشی را در باشگاه تراکتور دیدم و همین موضوع باعث شد که به این تیم بیایم. فعلاً درگیر این هستیم که یک باشگاه حرفه‌ای بسازیم .

سرمربی تیم فوتبال تراکتور خاطرنشان کرد: خیلی خوشحالم که مالک باشگاه امروز در باشگاه حضور پیدا کرد و جلسه‌ای با او داشتیم. شاید هر مربی دیگری بود ترس داشت که با مالک جلسه داشته باشد، اما من خوشحالم بابت این موضوع؛ در این جلسه هیچ فشاری به بازیکنان وارد نشد و فقط به آن‌ها برای بازی‌های آینده انگیزه داده شد. در فوتبال هر لحظه ممکن است امتیازات را از دست بدهید. دیروز هم دیدید که چه تیم‌هایی امتیاز از دست دادند. من همیشه از باخت متنفر هستم و برد را بیشتر از تساوی دوست دارم. وقتی شما از باخت متنفر هستید مهم این است که بعد از شکست کارتان را از نو شروع کنید و باخت را فراموش کنید. در مورد ترکیب‌مان باید بگویم ایمان سلیمی از مچ پا مصدوم شده است و باید شرایط او را بررسی کنیم. سوگیتا هم از اول هفته با ما تمرین کرده است، اما نمی‌توانم بگویم برای بازی فردا آماده است یا خیر؛ اخباری هم به خاطر شرایطی که پیش آمده قطعاً در بازی فردا درون دروازه ما خواهد بود. در مورد سوگیتا هم ترجیح می‌دهم ریسک نکنم، چون برای بازی‌های بعد او را لازم داریم.

لیکنز تصریح کرد: بازی فردا حساسیت خاص خودش را دارد. قبل از بازی با سپیدرود هم به شما گفته بودم و قطعاً بازی فردا هم سختی‌های خودش را خواهد داشت. هیچ وقت انتظار این را ندارم که امتیازات را به ما هدیه بدهند، چیزی که من دوست دارم این است که به خاطر امتیاز سخت تلاش کنیم. ما پنج بازی سخت داریم و باید برای تک تک آن‌ها تلاش کنیم تا امتیازات لازم را به دست بیاوریم. الآن شرایط تیم‌مان به گونه‌ای است که همه برای پیروزی بازی می‌کنند. همان‌طور که گفتم فردا بازی دشواری داریم و از این موضوع آگاه هستیم. شب گذشته دیدید که چه اتفاقی بین منچسترسیتی و تاتنهام افتاد. این اتفاق فقط در فوتبال می‌افتد که یک لحظه خودتان را در مرحله بعد می‌بینید، اما در لحظه بعد همه چیز را از دست داده می‌بینید. بازی شب گذشته این دو تیم بسیار جذاب بود. تاتنهام الآن به مرحله بعد صعود کرده است و من‌سیتی که خود را پیروز می‌دید در لحظه آخر همه چیز را از دست داد. برنامه کلی را در مورد آینده باشگاه تحویل داده‌ایم و سعی می‌کنیم با همان برنامه پیش برویم و چیزی تغییر نمی‌کند. ما این اعتمادبه‌نفس را به بازیکنان تزریق کرده‌ایم و همه می‌دانند برای پیروزی به چه انگیزه‌ای نیاز دارند.

وی در مورد تأثیرات دیدار زنوزی و بازیکنان عنوان کرد: من با مدیران زیادی کار کرده‌ام، ولی با قاطعیت می‌توانم بگویم زنوزی یکی از مدیرانی است که با عشق کار می‌کند و تیمش را با عشق دوست دارد و به همه‌ی بازیکنان و مردم شهرش عشق می‌ورزد. وقتی یک مدیر جدید در یک باشگاه مسئولیت را بر عهده می‌گیرد ممکن است بازیکنان با ترس مواجه شوند. وقتی امروز می‌خواستم به اینجا بیایم می‌خواستم با زنوزی تماس بگیرم تا با بازیکنان دیدار کند، اما وقتی به باشگاه رسیدم دیدم او آن‌جا است. می‌توان گفت او یک رهبر واقعی است. در کار اقتصادی هم او این‌چنین است، اما من با بحث فوتبال زنوزی کار دارم. هدف ما فقط این نیست که قهرمانی به دست بیاوریم بلکه می‌خواهیم این عنوان را تداوم ببخشیم. شاید اگر هر کسی دیگری می‌آمد و امروز حرف می‌زد، ممکن بود تأثیر منفی بگذارد، اما با توجه به مشکلات دیگری که رخ داد همه‌ی بازیکنان در مورد آینده حرف زدند و انگیزه گرفتند. زنوزی می‌داند برای این‌که یک باشگاه خوب بسازد باید چه کاری انجام دهد.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور درباره عملکرد تیمش در بازی برابر سپیدرود گفت: ما آنالیز خوبی انجام داده بودیم و قبل از بازی هم به بازیکنان توضیح داده بودم. بازی با تیم‌های انتهای جدولی سخت است، چون آن‌ها کیفیت تیم شما را می‌گیرند. همیشه این بازی‌ها سختی و دشواری‌های خودشان را دارند، اما ما ترسی برای بازی با تیم‌های بزرگ نداریم. اگر شما در بازی‌های بزرگ اشتباه کنید همان‌جا جریمه می‌شوید و نتیجه آن را می‌بینید. الآن چیزی که برای ما اهمیت زیادی دارد بازی‌هایی است که قبل از دیدار با پرسپولیس داریم. همان‌طور که می‌دانید ما برای اینکه روند روبه‌رشد‌مان را ادامه دهیم و حرفه‌ای شویم باید پیروز شویم. برای بازی با پرسپولیس می‌دانم انگیزه بازیکنانم کافی است، اما برای بازی فردا و دیدار با ذوب‌آهن می‌خواهم که همه‌ هواداران به استادیوم بیایند و انگیزه بدهند. تراکتور تیمی است که همیشه شور و شوق زیادی دارد. این نه تنها در هواداران بلکه باید در اصحاب رسانه مربیان و بازیکنان هم وجود داشته باشد تا موفق شویم.

وی در ادامه افزود : من در تیمم 24 بازیکن دارم که هر کدام اهمیت خاصی دارند. شاید این‌که بازیکنی در یک بازی به میدان برود یا نرود دلایل خاصی داشته باشد. مهم نیست که چند دقیقه به یک بازیکن بازی می‌رسد، مهم این است در آن چند دقیقه، او چقدر بتواند خواسته‌های ما را در زمین پیاده کند. شما نیمکت منچسترسیتی را می‌بینید، اما در بعضی مواقع نمی‌شود خیلی تعویض کرد. الآن چند بازیکن هستند که خیلی تلاش می‌کنند، اما برای فصل بعد باید خودمان را به سطح بالاتری برسانیم.

لیکنز در ادامه افزود : همیشه با عشق و قلبم کار کرده ‌ام و در تراکتور هم همین کار را می‌کنم. از زمانی که آمده‌ام نگفتم ما بهترین هستیم، اما این‌جا هستم و تلاش می‌کنم در آینده بهترین نتایج را کسب کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: در زمانی که من این‌جا قراردادم را امضا کردم، فقط یک امضا نبود، بلکه با قلبم این کار انجام دادم. الآن نباید مسائل حاشیه‌ای وارد تیم شود، چیزی که در این مقطع مهم است، بازی فردای ماست. ما یک برنامه کلی داریم و باید بدانیم هدف‌مان چیست. در بازی فردا هم نباید بگوییم به دنبال قهرمانی هستیم، این چیزی است که برای آن برنامه‌‌ریزی کرده‌ایم.

وی درباره این موضوع که فلسفه‌اش از  تعویض‌های دیرهنگامی که انجام می‌دهد، چیست، گفت: قبل از هر چیز می‌خواهم بگویم شما قبلاً به من گفتید خط حمله خوبی نداریم و بازی‌های خوبی انجام نمی‌دهیم، همچنین در خط دفاعی از یکسری از تیم‌ها بیشتر گل خورده بودیم. در کلیت فوتبال این مهم است که اول گل نخوریم بعد گل بزنیم و در این میان فقط تیم مهم است و بازیکن خاصی مهم نیست، بلکه نتیجه‌گیری تیم در درجه اول اهمیت است. من هیچ موقع از تغییرات زیاد خوشم نمی‌آید و تغییری انجام می‌دهم که به نفع تراکتور باشد. در بخش بازیکن دوست دارم در هر پست بازیکنان رقابت داشته باشند و در حال حاضر تصمیمی را می‌گیریم که به نفع تیم باشد. 

لیکنز درباره موضوع محسن فروزان و اینکه محمدرضا اخباری برای بازی فردا آمادگی لازم را دارد، عنوان کرد: در مورد فروزان باشگاه تصمیم گرفته است. در مورد اخباری هم باید بگویم که او کمی با تأخیر کارش را شروع کرد و هرچه جلوتر رفت اعتمادبه‌نفسش بالا رفت. همه‌ ما باید به او کمک کنیم تا بهترین عملکرد را داشته باشد. فقط بحث یک بازیکن نیست بلکه هر بازیکنی فردا می‌خواهد برای ما بازی کند، باید آماده باشد.

انتهای پیام/4127/

نظر شما