شناسهٔ خبر: 32361819 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور:

طرح «هدیه» ویژه روستاهای سیل زده کشور اجرایی می شود

کاشان - معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از اجرای طرح هدیه ویژه روستاهای سیل زده کشور خبر داد و گفت: بالغ بر چهار هزار روستای کشور درگیر مشکلات ناشی از سیل شده‌اند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، سعید جندقیان بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اگر دستگاه‌ها برای توسعه با یکدیگر هماهنگ باشند، شاهد اتفاقات خوبی در کشور هستیم، اظهار داشت: متأسفانه اعتبارات ما که از تبصره دو ماده ۳۹ معادل دو هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بود، حذف شد اما خوشبختانه در سال جاری اعتبارات ما به پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید که نشان از رشد ۷۰ درصدی دارد.

وی ضمن اشاره به لایحه دهیاری‌ها افزود: این طرح خوشبختانه در کمیسیون اجتماعی در حال بررسی، تصویب و طرح در مجلس شورای اسلامی است و از دیگر طرح‌های مدنظر تجمیع دهیاری‌ها است چراکه معتقد هستیم ۳۷ هزار دهیاری در کشور عملکرد مطلوبی را نداشته باشد.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه تجمیع دهیاری‌ها مغایرتی با ازدیاد دهیاری‌ها ندارد، ابراز داشت: در سال جاری قصد داریم تا ۳۵۰ دهیاری در کشور اضافه کنیم اما همچنان معتقد هستیم مدیریت دهیاری‌ها باید تجمیع شود و این مهم به منزله حذف دهیاری نیز نیست.

وی از اجرای طرح هدیه ویژه مناطق سیل زده کشور خبر داد و گفت: بالغ بر چهار هزار روستای ما درگیر مشکلات ناشی از سیل شده‌اند و بر این اساس این طرح با شعار هر دهیاری یک همراهی آغاز به کار کرده است و با اجرای این طرح سایر دهیاری‌ها را برای کمک به روستاهای سیل زده تشویق می‌کنیم.

نظر شما