شناسهٔ خبر: 32360755 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

با گردهمایی اکران فیلم «غلامرضا تختی»؛

اکران فیلم «غلامرضا تختی» به نفع سیل‌زدگان

تهران – ایرنا – همزمان با گردهمایی اکران فیلم «غلامرضا تختی» برای مردم سیل زده کشورمان بیش از 25 میلیارد و سیصد میلیون ریال کمک‎های مردمی جمع آوری و تحویل سازمان هلال احمر شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش عصر پنج شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مراسم گردهمایی ورزشکاران، هنرمندان، پیشکسوتان، قهرمانان المپیک، خیّران و نیکوکاران، تجار و کسبه بازار بزرگ ایران، برای کمک به هموطنان سیل زده با حضور سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ،عبدالحمید احمدی معاون وزیر ورزش، علیرضا حیدری، حسن رنگرز، مجبتی جباری، بهداد سلیمی و جمعی از ورزشکاران و هنرمندان در کتابخانه بازار بزرگ ایران برگزار شد.
در حاشیه برگزاری این مراسم، علیرضا حیدری در اقدامی ارزشمند، قول داد مدال برنز المپیک آتن خود را با قیمت پایه 320 میلیون تومان به حراج بگذارد. همچنین80 میلیون تومان کمک‎های غیر نقدی جمع آوری شد.
یک بلیت سینما به مبلغ 30 میلیون تومان توسط مهدی محمدنبی یکی از اعضای هیئت مدیره پرسپولیس خریداری شد.
همچنین برخی از حاضرین بلیت‌هایی به مبالغ 9، 12 و 13 میلیون تومان جهت کمک به سیل زدگان خریداری کردند.
در ادامه این مراسم، شرکت کنندگان از مبلغ 200 هزار تومان تا 5 میلیون تومان و کسبه و تجار بازار بزرگ ایران از 15 تا 60 میلیون تومان به این حرکت مردمی و خدا پسندانه کمک کردند و جمع کمک های مردمی به 25 میلیارد و سیصد میلیون ریال (دو میلیارد و پانصد و سی میلیون تومان) تا لحظه تنظیم این خبر رسید.
بنا بر اعلام مسئولان برگزاری این همایش، در ابتدای هفته آینده جزئیات رسمی ارقام جمع آوری شده اعلام خواهد شد.
این مراسم با همکاری کمیته ملی المپیک، سازمان هلال احمر، کمیسیون صلح و ورزش کمیته ملی المپیک، کمیسیون ملی یونسکو، بنیاد سینمایی فارابی و بازار بزرگ ایران برگزار شد و پس از پایان مراسم گلریزان برای کمک به هم وطنان سیل زده، فیلم سینمایی غلامرضا تختی نیز در دو سالن پردیس سینمایی بازار بزرگ ایران، اکران شد.
فراهنگ ** 1355 **

نظر شما