شناسهٔ خبر: 32351178 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

هنرمندان برای به تصویر کشیدن ظرفیت‌ها و نداشته‌های خراسان شمالی تلاش کنند

استاندار خراسان شمالی گفت: هنرمندان باید برای به تصویر کشیدن ظرفیت‌ها و از سوی دیگر نداشته‌های استان خراسان شمالی برای توسعه، تلاش کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد محمدعلی شجاعی شامگاه چهارشنبه در آیین تجلیل از هنرمندان و معرفی چهره هنرمند برتر انقلابی خراسان شمالی اظهار داشت: هنر و هنرمند به مفاهیم و ارزش‌های انقلاب اسلامی تعالی می‌بخشند.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی افزود: منحصر بودن ارزش‌های انقلاب اسلامی که خاص نظام و مردم جمهوری اسلامی است در گام دوم انقلاب اسلامی که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شده کاملا مشهود و نمایان است که در این بین انقلاب اسلامی تحولی بنیادین در نگاه‌های ارزشی به حکومت به وجود آورد.

استاندار خراسان شمالی در ادامه تصریح کرد: در ابتدای انقلاب اسلامی آثار حوزه هنری به خوبی دیده نمی‌شد اما پس از آن آثار ماندگاری در حوزه هنر انقلاب اسلامی توسط هنر و هنرمند ایجاد شد که در مسیر تعالی بخشیدن به مفاهیم و ارزش‌های انقلاب اسلامی کارآمد بود.

شجاعی با اشاره به آثار هنرمندان حوزه شعر و ادبیات در ارائه و تبیین ارزش‌های انقلاب اسلامی و رشادت‌های هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: هنرمندان در طول این چهل سال انقلاب نقش و وظیفه خود را در راستای نشر ارزش‌های انقلاب اسلامی به خوبی ایفا کردند لذا بر این اساس بنا به وظیفه به طور تمام قد در خدمت هنرمندان بوده و از آن‌ها به طور کامل حمایت خواهیم کرد.

نماینده عالی دولت در خراسان‌شمالی در پایان با بیان اینکه هنری ماندگار است که بتواند داشته‌های هر نسل را به نسل‌های بعدی منتقل کند اضافه کرد: خراسان شمالی اندوخته‌های بسیاری در زمینه فرهنگ، هنر و رشادت‌های دفاع‌مقدس دارد که باید تک‌تک این هنرها ثبت و ضبط و ماندگار شود.

به گزارش تسنیم در پایان این آیین، عباس ناصری هنرمند کارتونیست و چهره بین‌المللی استان به عنوان چهره هنرمند برتر انقلابی خراسان شمالی معرفی و از حجت‌الاسلام مهدی الهی‌فرد و عاطفه طالب پور به عنوان هنرمند برتر حوزه ادبیات پایداری، حسین ولی‌نژاد در بخش موسیقی، امید شکری در بخش عکس، حامد عالمی‌پور در بخش نمایش، مهرداد صدقی در حوزه داستان‌نویسی، سیدتقی رضایی در بخش تجسمی و از سید مصطفی مرتضوی در حوزه مستند تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/ش

نظر شما