شناسهٔ خبر: 32348435 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: شبستان | لینک خبر

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد:

۲۰ تا ۷۰ درصد مدارس کشور در سیل آسیب دیدند

بطحایی گفت: در سیل اخیر در سطح کشور حدود یک هزار و ۵۰۰ مدرسه بین ۲۰ تا ۷۰ درصد آسیب دیده است و۸۰ مدرسه از این تعداد نیز تخریب شده و قابل استفاده نیست که به لطف خدا از نظر تامین منابع بازسازی مشکلی وجود ندارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «سید محمد بطحایی» امروز (چهارشنبه 28 فروردین) در حاشیه بازدید از مدارس آسیب دیده سیل اخیر در شیراز ،گفت: با توجه به همراهی رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این سفر با بنده، حجم خسارتی این سیل مورد بررسی مجدد قرار خواهد گرفت و به لطف خدا و عنایت نمایندگان مجلس و دولت، با اعتباراتی که برای بخش عمرانی فضاهای آموزشی و پرورشی برای سال 98 اختصاص می یابد ،خیز بلندی برای مناسب سازی و استاندارد سازی این فضاها برمی داریم.

 

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه جبران خسارات وارده به فضاهای آموشی و پرورشی آسیب دیده از سیل اخیر در کشور در اولویت قرار دارد افزود: در سیل اخیر در سطح کشور حدود یک هزار و 500 مدرسه بین 20 تا 70 درصد آسیب دیده است و80 مدرسه از این تعداد نیز تخریب شده و قابل استفاده نیست که به لطف خدا از نظر تامین منابع بازسازی مشکلی وجود ندارد.

 

وی خاطرنشان کرد: در این مسیر همچون گذشته از حمایت خیرین که همواره به آموزش و پرورش کمک کرده اند و تعهدات بسیار خوبی را قبول کرده اند بهره مندیم، چنانچه هم اکنون نیز جمعی از این خیرین در استان های خوزستان و لرستان تعهدات بسیار خوبی را پذیرفته اند.

 

بطحایی با بیان اینکه امید است  بتوانیم شرایطی را فراهم نماییم تا دانش آموزان ما در مهر 98 در مدارس تازه ساخته شده و باز سازی شده مشغول به تحصیل شوند، اظهار کرد: در مورد مدارس تخریبی و غیر قابل بازسازی نیز در صورت تاخیر در آماده سازی این مدارس، امکان فراهم کردن زمینه تحصیل دانش آموزان در مهر ماه در فضا های موقت همچون کانکس   پیش بینی شده است.

 

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آماده سازی و بازگشایی مدارس آسیب دیده در سیل اخیر شیراز، بلافاصله  پس از تعطیلات نوروز، بیان کرد: با همت و تلاش همکاران  عزیزم این آسیب ها به سرعت کاهش پیدا کرد، بنابراین جا دارد به  همکاران که با جان و دل و گاهی وقت ها با دست خالی این حماسه را رقم زدند خسته نباشید بگویم.

 

وی یادآور شد: در این سفر علاوه بر بازدید از روند مرمت و بازسازی مدارس آسیب دیده در شیراز، چند پروژه آموزشی  و پرورشی نیز افتتاح خواهد شد.

نظر شما