شناسهٔ خبر: 32348392 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

هفتانه کتاب-77| آیه الکرسی را بنوشید

آیه الکرسی پرچم توحید است در دست، آموزش دهنده راه توحید است به انسان های معتقد به اسلام، به ما می گویند این دارو را بنوش تا خاصیتش را ببری، اما ما این دارو را فقط بو می کنیم.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، موسسه ایمان جهادی، صهـبا مجموعه‌ای خصوصی است که با تمرکز بر روی بیانات، منویات و سخنان مقام معظم رهبری به تهیه و تولید محصول می‌پردازد.

محصولات صهـبا شامل دو مجموعه کتاب و گفتار است که با توجه به منابع سخنرانی‌ها، آرشیو روزنامه‌ها و… تهیه می‌شود.

 این مجموعه چند سالی است که به صورت مستمر به پیاده کردن سخنرانی ها و بیانات مقام معظم رهبری در مورد موضوعات مختلف اقدام کرده که با استقبال خوبی از سوی جامعه و مخاطبان روبرو شده است؛ که این استقبال خود دلیل محکمی بر بکر بودن موضوعات است و نیاز به پرداختن به موضوعات متفاوت از نگاهی واقع گرا و غیر تکراری در جامعه مؤمنانه امروز را نشان می دهد.

جامعه ای که هر روز درگیر مسائل و شبهات اعتقادی و اخلاقی از سوی فریبکاران و معاندین قرار می‌گیرد، نیازمند تزریق به موقع محتوا و تحلیل این شبهات است، تحلیلی که علاوه بر قانع نمودن مخاطب و غنی بودن از محتوا، ارضاء کننده مخاطب بی حوصله و درگیر فضاهای مجازی نیز باشد.

به دلیل به روز بودن اطلاعات و مخاطب شناسی عالمانه معظم له، محتواهای ارائه شده در سخنرانی های ایشان اغلب به صورت تیتروار، همراه با توضیحات اقناع کننده می باشد که با خواندن هر پاراگراف از مطالب ایشان حرفی جدید با موضوعی تازه دستگیر مخاطب خواهد شد.

از جمله سخنرانی های پیاده شده توسط انتشارات صهبا، ترجمه تفصیلی آیه الکرسی است که مربوط به سخنرانی آیت الله خامنه ای در مشهد مقدس به سال1352 است.

در این کتابچه 46 صفحه ای، خواننده با ترجمه تفصیلی این آیات آشنا شده و اطلاعات بسیار مفیدی را درباره این آیه شریفه به دست می آورد.
 
سطری از کتاب:
وقتی آیه اول را می خوانید، یکهو وقتی که سر بلند کنید از قرآن، یا از گریبانتان سرتان را در می‌آورید، نگاهی به دنیا می‌کنید، آن وقت می‌بینید که چه بیخود معطلند این خداوندگاران دروغین، می بینید چه بیجا مردم را به زنجیر و اسارت می‌کشند این مدعیان الوهیت در زمین، آنجا آدم می‌فهمد که چرا به ما می‌گویند آیه الکرسی را بخوان، دوباره بخوان، ده بار بخوان.

در روز عرفه سید الشهدا، صد بار آیه الکرسی را بخوان، آدم آنجا می‌فهمد که چرا این قدر تأکید می‌کنند، در نماز بخوان، بعد از نماز بخوان، صبح بخوان، شب بخوان؛ چون این پرچم توحید است در دست، چون این آموزش دهنده راه توحید است به انسان های معتقد به اسلام.

به ما می گویند این دارو را بنوش تا خاصیتش را ببری. ما این دارو را فقط بو می کنیم، فقط شیشه اش را نگاه می کنیم، احیانا لمس می کنیم، این شیشه را می بوسیم، سر طاقچه می گذاریم؛ هرگز نمی نوشیم.

آیه الکرسی را بنوشید، ای مسلمانان قرآن خوان! آیه الکرسی درس است برای ما...

انتهای پیام/ 63096/ج30/

نظر شما