شناسهٔ خبر: 32348167 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

تخصیص ۱۰۰ درصد سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی به بانوان

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری از اختصاص ۱۰۰ درصد سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی به بانوان در کارگروه اشتغال استان خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، صدیقه ربیعی  با بیان اینکه سال گذشته ۷۰ درصد تسهیلات مشاغل خانگی به حوزه بانوان اختصاص پیدا کرد و امسال به ۱۰۰درصد افزایش یافت، اظهار کرد: تسهیلات اشتغال زایی با هدف ایجاد فرصت‌های شغلی و رونق تولید به متقاضیان واجد شرایط داده می شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری افزود: مسئله اشتغال برای زنان ایرانی بسیار مهم است و باید برنامه‌ریزی لازم در این خصوص انجام شود.

ربیعی یادآورشد: با تسهیلاتی که دولت از صندوق توسعه ملی تخصیص پیدا کرده تحولات خوبی در زمینه رشد وایجاد فرصت‌های جدید برای اشتغال زنان ایجادشده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری ادامه داد: دولت به منظور توان‌افزایی زنان، ایجاد کسب و کارهای جدید و همچنین مهارت‌افزایی، کارهای خوبی انجام داده است.

ربیعی عنوان کرد: براساس آمارهای ارائه‌شده، رقمی بین ١٠ تا حداکثر ١۵ درصد از تولید ناخالص داخلی در کشور به فعالیت کسب‌وکارهای خرد و مشاغل خانگی و عمدتا در حوزه‌های فرهنگی، هنری، صنایع دستی، تجارت الکترونیک و تولیدی‌های کوچک اختصاص دارد.

وی بیان کرد: با اختصاص صد درصد تسهیلات به مشاغل خانگی، گام بزرگی در راستای ایجاد اشتغال مد نظر دولت در سال رونق تولید برداشته می شود.

ربیعی افزود:  به منظور بهره‌مندی از این تسهیلات، مهارت و دانش و شناسایی بازار هدف توسط متقاضیان مشاغل خانگی ضروری است.

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری با تاکید بر اینکه نگرش‌ها در خصوص مشاغل خانگی باید تغییر کند، گفت: مشاغل خانگی صرفا مشاغل سنتی نیست، بلکه مشاغل خانگی در حوزه خدمات از لحاظ درآمدزایی قابل توجه هستند وبا گسترش و رشد فناوری ها، مشاغل خانگی با تحولات چشمگیری همراه هستند.

ربیعی بیان کرد: فعالیتهای مشاغل خانگی موجب پایداری شغل و درآمد مناسب خواهد بود، همچنین ایجاد اشتغال برای بانوان به انسجام خانواده و اقتصاد ملی و خانوار کمک بسیاری می‎کند.

وی در پایان یادآور شد: اشتغال به مشاغل خانگی به کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش مهارت‌های زندگی زنان و داشتن زندگی موفق کمک و آنان را از آسیب‎های اجتماعی دور می‌کند.

نظر شما