شناسهٔ خبر: 32348154 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: صبحانه آنلاین | لینک خبر

آلمان ۴۰میلیون یورو به عراق کمک می‌کند

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان اعلام کرد که کشورش برای بازسازی و تحکیم ثبات در عراق ۴۰ میلیون یوروی دیگر در اختیار این کشور قرار خواهد کرد.

صاحب‌خبر -
به گزارش صبحانه،یک سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان اعلام کرد که کشورش برای بازسازی و تحکیم ثبات در عراق ۴۰ میلیون یوروی دیگر در اختیار این کشور قرار خواهد کرد.

این مقام وزارت خارجه آلمان این سخنان را در نشست کار گروه ثبات بین‌المللی در ائتلاف بین‌المللی ضدداعش در بغداد اعلام کرد. این کمک‌ها به ویژه شامل آن مناطقی می‌شود که تحت کنترل داعش بوده‌اند.

به گفته مقام وزارت خارجه آلمان، هزینه بازسازی این مناطق باید توسط صندوق تحکیم ثبات سازمان ملل متحد تأمین شود. این صندوق مالی از جمله برای بازسازی بیمارستان‌ها، مدارس و همچنین تأمین آب کمک می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان همچنین گفته است که نشست کار گروه ثبات بین‌المللی در ائتلاف ضدداعش نقطه عطفی دیگر در مبارزه با گروه داعش به حساب می‌آید و دولت عراق مسئولیت سیاسی و مالی در بازسازی مناطق ویران شده را بر عهده می‌گیرد.

بر اساس گزارش دویچه‌وله، آلمان مجموعاً بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو کمک‌های بشردوستانه برای بازسازی و ثبات عراق پرداخت کرده است.


منبع:ایسنا

نظر شما