شناسهٔ خبر: 32348078 - سرویس گوناگون
نسخه قابل چاپ منبع: پارسینه | لینک خبر

روش تهیه پیراشکی ساده

“پیراشکی” یک شیرینی خوشمزه و نام آشنا که طرز تهیه آسان و همچینن با حداقل مواد را دارا می‌باشد.

صاحب‌خبر -
طرز تهیه پیراشکی ساده خانگی

مواد لازم برای پیراشکی
آرد ۲ فنجان
شیر گرم ۳/۴ پیمانه
مخمر ۱ قاشق غذا خوری
تخم مرغ ۲ عدد
پودر قند ۲ قاشق غذا خوری
کره ۲ قاشق غذا خوری
اسانس وانیل نصف قاشق چایخوری
نمک ۱/۸ قاشق چایخوری
روغن به مقدار لازم


روش تهیه پیراشکی ساده

ابتدا در یک کاسه مناسب تخم مرغ‌ها را میشکنیم و هم میزنیم سپس شیر گرم و کره را اضافه میکنیم؛ و کمی هم میزنیم. بعد مخمر و نمک را به همراه پودر قند و اسانس را اضافه میکنیم و هم میزنیم. تا به خوبی مخلوط شوند. در آخر هم کم کم آرد را اضافه کنید و آنقدر ادامه دهید تا مواد خمیری شکل شود.

سپس خمیر آماده شده را روی سطح صاف که کمی آرد پاشی کردیم قرار می‌دهیم و خمیر را با دست ورز میدهیم بعدداز چند دقیقه ورز دادن خمیر آن را داخل ظرفی که آرد پاشی کردیم قرار میدهیم و سر آن را می‌پوشانیم و اجازه میدهیم به مدت ۱۵ دقیقه خمیر استراحت کند و حجمش دو برابر شود. بعد از ۱۵ دقیقه مجددا کمی آرد روی سطح صاف بپاشید و خمیر را با وردنه صاف کنید تا به ضخامت یک سانتی متر برسد.


و با قالب گرد پیراشکی‌ها را قالب بزنید. میتوانید وسط بعضی از پیراشکی‌ها را با یک قالب گرد کوچکتر سوراخ کنید. در ظرف مورد نظر روغن بریزید طوری که پیراشکی‌ها داخلش غوطه ور شوند؛ و وقتی روغن‌ها کاملا داغ شدند پیراشکی‌ها را داخل آن بیندازید تا دو طرف آن کاملا سرخ شوند و خمیر‌ها رنگ قهوه‌ای طلایی پیدا کنند.

پیراشکی‌های سرخ شده را روی دستمال جذب روغن قرار دهید تا روغن اضافه آن گرفته شود؛ و بعد با چیز‌های دلخواه سطح آن را تزیین کنید.

نظر شما