شناسهٔ خبر: 32347968 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

آذری جهرمی:

ترقی جایگاه ایران از بطن تحول و جوان‌گرایی بر می آید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه «دوقطبی پیر و جوان معنا ندارد و از ظرفیت باتجربه‌ها و نیروی جوانی باید در جای خودش استفاده کرد»، گفت: ترقی جایگاه ایران در سطح جهان که مورد انتظار همه مردم است از بطن تحول و جوان‌گرایی بر می آید.

صاحب‌خبر -

به گزارش برنا، محمدجواد آذری جهرمی عصر چهارشنبه به مناسبت میلاد مسعود حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان، میزبان جمعی از مدیران و دستیاران جوان دولت تدبیر و امید بود.
جوانترین وزیر دولت تدبیر و امید در جمع مدیران و دستیاران جوان دولت تدبیر و امید با اشاره به تمام موانع و سنگ‌اندازی‌ها، به آنها توصیه کرد که دلسرد نشوند؛ چرا که در «گام دوم انقلاب» امید همه و در رأس آنها مقام معظم رهبری به جوانان این کشور است.
آذری جهرمی با گرامیداشت روز جوان تأکید کرد: ما در زمان خاصی به سر می‌بریم؛ زمانی که رهبر معظم انقلاب آن را «گام دوم انقلاب» نامیده‌اند و مسؤولیت این گام را نیز بر عهده جوانان گذاشته‌اند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه «می‌دانم در عرصه کار و تلاش محدودیت‌های زیادی برایتان ایجادشده و خواهد شد» گفت: شاید افرادی هستند که به میزهایشان چسبیده‌اند و حاضر نیستند آنها را رها کنند و شاید کسانی که شانس حضور در عرصه مدیریتی پیدا کرده‌اند، با وجود آنکه ایده‌های بکری برای بهبود شرایط کشور دارند، اجازه اجرای کردن ایده هایشان را پیدا نمی‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه نمونه این موضوعات را می‌توانید درباره وزارت ارتباطات ببینید، گفت: چه دست‌اندازها و هجمه‌ها و فشارهایی که بر مجموعه وزارت ارتباطات وارد شده و می‌شود تا از مسیر اصلی‌مان خارج شویم. صرفاً از یک طیف خاصی هم نیستند؛ از همه گروه‌ها فشار می‌آورند چون می خواهند در برابر تغییرات مقاومت کنند.
وزیر جوان دولت تدبیر و امید خطاب به مدیران و دستیاران جوان تأکید کرد: از شما یک خواهش دارم و آن این است که با وجود تمامی موانع، دلسرد نشوید؛ از اهدافی که در ذهن دارید دلسرد نشوید؛ از برنامه و مسؤولیتی که «گام دوم انقلاب» بر عهده شما گذاشته، دلسرد نشوید.
وی افزود: واقعیت این است که نظام، انقلاب و در رأس آن مقام معظم رهبری سربازانی جز جوانان ندارند. مردم نیز خدمتگزارانی جز جوانان ندارند. همه این مسائل و مشکلاتی که وجود دارد، باید توسط خود ما حل شود و نباید توجهی به حواشی داشت و باید بر اصل موضوع که همانا تلاش برای پیشرفت کشور است، متمرکز شویم.
آذری جهرمی ادامه داد: «آینده روشن» که همیشه مطرح می‌کنم، حرف من نیست؛ حرف رهبر معظم انقلاب است. باید به این حرف یقین و اطمینان داشته باشیم تا این آینده محقق می‌شود. تحقق آینده روشن، از آسمان نمی‌آید بلکه قطعاً به‌وسیله خود ما محقق می‌شود؛ بهشت را به بها می دهند نه به بهانه.
وی تصریح کرد: با حرف زدن، دستاوردی محقق نمی‌شود بلکه با تلاش و بدون حاشیه و منت به دست می آید؛ لازمه رشد کشور، تلاش است و گوهر و اکسیر تلاش نیز در دل جوانان است.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه «دوقطبی پیر و جوان معنا ندارد و از ظرفیت باتجربه‌ها و نیروی جوانی باید در جای خودش استفاده کرد» گفت: همه ما مسؤولیت خطیری داریم. امید مردم به بهبود شرایط کشور که به حمدالله همواره رو به رشد است و همچنین ترقی جایگاه ایران در سطح جهان که مورد انتظار همه مردم است، از دل تحول و جوان‌گرایی بر می آید.
وی افزود: اگر ما به‌عنوان نسل جوان در بدنه مدیریتی کشور درست عمل نکنیم، امید، آرمان و آینده‌ای را خراب کرده‌ایم. پس قرار گرفتن در این زمان خاص و در آغاز «گام دوم انقلاب» مسؤولیت‌های ما را دوچندان کرده است.
آذری جهرمی در خاتمه گفت: همه ما با نگاه و اطمینان به «آینده روشن» و توجه به آرمان‌هایمان و تکیه بر اعتقادات و توانمندی‌هایمان قطعاً می‌توانیم شرایط بهتری را رقم بزنیم و به فضل الهی این خواست، محقق خواهد شد.
در این نشست، شماری از مدیران و دستیاران جوان وزارت ارتباطات و همچنین سایر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها به بیان برخی دغدغه‌ها و نظرات خود درباره ضرورت حضور و بکارگیری جوانان در عرصه مدیریتی پرداختند.

 

نظر شما