شناسهٔ خبر: 32347650 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

رساله‌های علمی باید با خط مشی اقتصادی کشور هم‌خوانی داشته باشد

ولایتی با اشاره اهمیت پژوهش در دانشگاه گفت: رساله‌های علمی باید با خط مشی اقتصادی کشور هموخوانی داشته باشد.

صاحب‌خبر -

رساله‌های علمی باید با خط مشی اقتصادی کشور هم‌خوانی داشته باشدبه گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌ گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، علی اکبر ولایتی رئیس هیئت موسس و هیئت امنا دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های ارزشمند دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: باید بتوانیم در حوزه‌های علم، تحقیق و فرهنگ، بیش از گذشته فعالیت کنیم و می‌توانیم در ارتقای کیفیت آموزش، پژوهش و مسائل فرهنگی و اعتقادی، استاندارد‌ها را افزایش داده و گام مهمی را برداریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: وضعیت فرهنگی دانشگاه در حال رشد و در مسیر تحول قرار دارد و خانواده‌ها به تربیت فرزندانشان براساس آموزه‌های اسلامی و سنت‌های ایرانی اهمیت می‌دهند و نباید اعتماد آنان به دانشگاه‌ها از بین برود و بر همین اساس فعالیت‌های اعتقادی و فرهنگی مستمری را برنامه‌ریزی کرده‌ایم و نباید از هیچ تلاشی دریغ کرد و این یکی از اهداف مهم در دانشگاه است.

ولایتی با تأکید بر این موضوع که پژوهش باید مساله محور باشد گفت: اگر پژوهش در دانشگاه تقویت شود و با شرکت‌های اقتصادی همکاری صورت گیرد شاهد خدمات عظیمی در حوزه‌های مختلف به کشور و مردم خواهیم بود.

رئیس هیئت موسس و هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: رساله‌های علمی باید با خط‌مشی اقتصادی کشور هم‌خوانی داشته باشد و گوشه‌ای از مشکلات را حل کند و اساتید با دقت بیشتری به راهنمایی دانشجویان بپردازند.

کتاب ترجمه‌ای علوم انسانی ترویج فرهنگ غربی است

ولایتی تصریح کرد: برای نخستین بار معاونت علوم انسانی را در دانشگاه پایه‌ریزی کردیم و معتقدیم در این حوزه حرف‌ها دیدگاه‌های فراوانی برای طرح وجود دارد؛ صرف تدریس کتاب‌های ترجمه شده در حوزه علوم انسانی که به نوعی ترویج فرهنگ غربی محسوب می‌شود در واقع یک نقطه ضعف است و باید بر اساس توانمندی‌هایی که در حوزه‌های علوم انسانی داریم حرکت کنیم.

رئیس هیئت موسس و هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی اذعان کرد: اساتید توانمند و فرهیخته، سرمایه‌های عظیم در دانشگاه‌ها قلمداد می‌شوند و می‌توان با استفاده از تجربیات آنها کیفیت فعالیت‌های علمی و پژوهشی را ارتقا بخشید.

وی با تأکید بر لزوم رعایت نظم و انضباط اساتید و دانشجویان و سخت‌گیری لازم برای ارتقا کیفیت آموزشی افزود: اساتید و دانشجویان محقق و مؤلف می‌توانند زمینه گسترش علوم مختلف را مهیا کنند و می‌توان با چاپ منابع معتبر داخلی از هجوم فرهنگی غرب دوری کرد و مدیران دانشگاه می‌توانند با تمام امکانات از اساتید و دانشجویان محقق و مؤلف حمایت کنند و در زمینه چاپ کتاب‌های ارزشمند علمی و آموزشی تلاش کنند.

پیش از این ولایتی با حضور در گلزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی استان، به مقام شامخ شهدا با قرائت فاتحه و نثار گل ادای احترام کرد و سپس با استقبال رئیس، هیئت رئیسه، کارمندان و جمعی از دانشجویان در این جلسه حضور یافت.

انتهای پیام/

نظر شما