شناسهٔ خبر: 32347510 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: جوان | لینک خبر

«راز‌های جعبه سیاه» انیس نقاش منتشر شد

کتاب «راز‌های جعبه سیاه» که حاوی خاطرات انیس محمد خیر النقاش از گروگانگیری وزرای نفت اوپک تا اعدام انقلابی شاپور بختیار است، منتشر شد.

صاحب‌خبر -
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: گفت‌وگوی کتاب «راز‌های جعبه سیاه» که حاوی خاطرات انیس محمد خیر النقاش از گروگانگیری وزرای نفت اوپک تا اعدام انقلابی شاپور بختیار است را غسان شربل و صقر ابوفخر انجام داده‌اند و ترجمه و تدوینش بر عهده وحید خضاب بوده است.
آنچه در این کتاب خواهید خواند، خاطرات انیس نقاش است از فراز و فرود‌های زندگی پر تب و تابش، از مبارزات در کنار گروه‌های ملی‌گرا و چپ‌گرا تا فعالیت‌های اسلام‌خواهانه، از نقش‌های امنیتی پررنگ در «انقلاب فلسطین» تا همکاری نزدیک با انقلابیون ایرانی، از تلاش برای تضمین استمرار انقلاب تا سال‌ها اسارت در زندان‌های فرانسه و بسیار گفتنی‌های دیگر. طبعاً، تحلیل‌های او که بعضاً در لابه‌لای خاطرات بیان شده هم به واسطه اینکه از زبان یک مبارز کارکشته (و حالا یک کارشناس سرد و گرم چشیده) بیان می‌شود، اهمیتی بسزا خواهد داشت. ردپای انیس نقاش را از امریکای لاتین (و همکاری با مبارز شهیر جهانی، کارلوس) تا مبارزات «ضد امپریالیستی» در قلب اروپا و از فلسطین تا کانون‌های چپ‌گرای شرق آسیا می‌توان جست. این کتاب را نشر نارگل برای اولین بار در ۲۰۰ صفحه و شمارگان هزارجلد با قیمت ۱۶ هزار تومان در نمایشگاه کتاب تهران (چهارم تا ۱۴ اردیبهشت) عرضه خواهد کرد. نشر نارگل پیش از این از سری کتاب‌های ماجرا‌های امنیتی، کتاب‌های «روزی روزگاری القاعده»، «من در رقه بودم» و «در راه پر دردسر» را چاپ و منتشر کرده بود.

نظر شما