شناسهٔ خبر: 32347432 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز در ۱۵ آموزشگاه خوسف

مدیرآموزش و پرورش شهرستان خوسف گفت: جشنواره خیرین مدرسه ساز در مرحله آموزشگاهی در ۱۵ آموزشگاه شهرستان برگزار و در این مرحله ۲۵۰ خیّر مدرسه‌ای تکریم شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛ دانایی، مدیرآموزش و پرورش شهرستان خوسف با بیان اینکه برگزاری جشنواره‌های خیرین مدرسه ساز در مرحله آموزشگاهی اقدام خوبی بود که امسال برگزار شد، گفت: با تلاش اعضای مجمع خیرین خوسف، این شهرستان رتبه نخست جشنواره‌های خیرین مدرسه ساز در مرحله آموزشگاهی را در استان کسب کرد که جای تقدیر و تشکر دارد.


وی افزود: در سال‌های گذشته به لطف خدا و خیرین مدرسه ساز اقدامات خوبی انجام شده و به همت بزرگ‌ترین خیّر مدرسه ساز استان پنج واحد آموزشی در سطح شهرستان خوسف در روستای گل و حومه و اردودگاه دانش آموز، خوابگاه شبانه روزی و کودکستان، مرکز آموزشی به بهره برداری رسیده است.


دانایی گفت: در سال جاری مدرسه خاندان فریدی به صورت مشارکتی و توسط خاندان فریدی در حال تاسیس است که هم اکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم اداره نوسازی تمهیدات لازم را داشته باشند تا روند احداث مدرسه با سرعت بیشتری انجام و در مهرماه به بهره برداری برسد چرا که خیّر تعهدات خود را در اسرع وقت و به صورت کامل و جامع انجام داده است.


مدیرآموزش و پرورش شهرستان خوسف بیان کرد: نمازخانه دبستان برکت با متراژ ۱۵۵ متر مربع با اعتبار بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان با تجهیزات کامل و سیسم گرمایشی و هوشمند ساخته و افتتاح شده است.


دانایی با بیان اینکه ۳۰ هزار متر مربع در روستای امین آباد با ارزش بالغ بر یک میلیارد تومان در راستای احداث اردودگاه دانش آموز توسط خیّر امینی اهدا شده است، گفت: با همت این خیّر، دومین اردوگاه دانش آموزی شهرستان خوسف احداث خواهد شد.


وی ادامه داد: همچنین با همت خیرین مدرسه‌ای در روستای بیشه با کمک خیر و اداره نوسازی ساخته خواهد شد.


دانایی عنوان کرد: سپاه پاسداران شهرستان خوسف همت خوبی به همراه گروه‌های جهادی داشته است و چهار واحد آموزشی کف سازی و بتن ریزی توسط این نهاد، جهادگران و نیک اندیشان روستا‌های چاه اکبرآباد، چاه پنج تن، چاه قدس و چاه طالب آباد انجام شده که برای آن بالغ بر ۸۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.


وی مجموع اعتبارات تعهده شده از سال گذشته تاکنون را یک میلیارد و ۹۶۵ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: از تعهد بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز ۹۶ درصد آن محقق شد که بالغ بر یک میلیارد تومان بابت زمین ۳۰ هزار متری اردوگاه دانش آموز امین آباد و مدرسه‌ای در قسمت جدید شهر و نمازخانه‌ای در دبستان برکت و مدرسه در وستای بیشه و روستای چاه استقلال بود و ۱۰۰ میلیون تومان هم تعهد نقدی بود که ۶۰ درصد آن محقق شد.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان خوسف اظهار کرد: از مبلغ یک میلیارد و ۹۶۵ میلیون تومان اعتبار تعهد شده، تنها ۴۰ میلیون تومان محقق نشده است.


دانایی افزود: علی رغم اقدامات خوب در خصوص مدرسه سازی و مدرسه یاری در شهرستان خوسف، ولی هنوز هم کمبود‌هایی در این خصوص به دلیل مهاجرت مردم از روستا به شهر احساس می‌شود و در قسمت جدید شهر خوسف هنوز نیاز به ساخت مدرس ابتدایی و هنرستان فنی و حرفه‌ای و کاردانش داریم و بافت مدارس شهرستان خوسف به دلیل قدمت زیاد آن فرسوده است و نیاز به ایمن سازی دارد.
انتهای پیام/ب


نیاز مدارس خوسف به کمک خیران

نظر شما