شناسهٔ خبر: 32347411 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

زمینه اقامت قانونی "مهاجران افغانستانی" در ایران فراهم شده است

خبرگزاری میزان- وزیر مهاجران افغانستان گفت: زمینه اقامت قانونی نزدیک به ۳ میلیون مهاجر افغان در ایران و پاکستان، فراهم شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجران افغانستان در "برنامه حسابدهی حکومت به ملت" اظهار داشت: زمینه اقامت قانونی نزدیک به ۳ میلیون مهاجر افغان در ایران و پاکستان، فراهم شده است.

وی اضافه کرد: همچنین از اخراج اجباری مهاجران افغانستان با امضا تفاهنامه از سوی ترکیه و کشورهای اروپایی جلوگیری شده است.

بلخی همچنین گفت که در نتیجه مذاکرات هیئت وزارت امور مهاجرین با کشورهای میزبان مهاجرین، زمینه اقامت قانونی مهاجرین در آن کشور ها فراهم گردیده و روی یک مدیریت مشترک مهاجرت، به تفاهم رسیده‌ایم.

وزیر امور مهاجرین رسیدگی به بیش از ۱۲۵ هزار خانواده آواره در داخل ومدیریت بیش از ۸۰۰ هزار مهاجر بازگشته به افغانستان را از دست‌آوردهای دیگر این وزارت در سال ۱۳۹۷ عنوان کرد.

ایجاد شهرکهای مهاجران، واگذاری زمین به مهاجران بازگشته نیز از جمله مواردی بود که وزیر مهاجران افغانستان از دستاوردهای این وزارتخانه در سال 97 عنوان کرد.

افغانستان از جمله کشورهای است که اتباع آن یکی از بیشترین جمعیت مهاجران را تشکیل می دهند و عمده این افراد نیز در دو کشور همسایه از جمله ایران و پاکستان اقامت دارند.

/انتهای پیام/

نظر شما