شناسهٔ خبر: 32347277 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

دولت نیاز به اعتمادسازی و جذب خیّر در مناطق محروم دارد

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی گفت: دولت نیاز به اعتمادسازی و جذب خیّر در مناطق محروم دارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ،خالقی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبیامروز در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان خوسف گفت:مسئولان بگونه‌ای خدمت کنند که اعتماد مردم و خیران را به خودشان جلب کنند و این مهم با توجه، تکریم و ساخت مدرسه طبق نیت خیّر محقق می‌شود.


وی افزود: دقت، سرعت و قیمت در کار خیّر مهم بوده و خیران را باید نوید داد که در کار؛ دقت شده و کار به نحو مطلوب و در اسرع وقت به اتمام رسیده و در خصوص قیمت، نیز قیمت واقعی و با کمترین هزینه، مدرسه ساخته شده؛ که در این صورت خیران اعتماد کرده و دولت را در خصوص آموزش و تعلیم و تعلّم همراهی خواهند کرد. 

خالقی دامه داد: با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه، دولت نیاز به اعتمادسازی و جذب خیّر در مناطق محروم دارد، تا در برنامه زمان بندی کوتاه مدت مشکلات حوزه آموزش مرتفع شود.


این عضو مجمع خیرین خراسان جنوبی که خود قصد شرکت در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز که سوم اردیبهشت سال جاری در مشهد برگزار می‌شود را دارد، گفت: نیاز‌های آموزشی هر ماه در مجمع خیرین اولویت بندی می‌شود و در صورتی که من ثروتی داشته باشم با توجه به اولویت‌های این مجمع؛ در کار مدرسه سازی کمک خواهم کرد.

وی گفت: در مجمع خیرین مدرسه ساز استان هر نقطه‌ای که خیّر اعلام آمادگی برای ساخت مدرسه یا تامین تجهیزات داشته باشد، حمایت شده و مجمع خیرین هم تمرکز و حساسیت خاصی بر نقطه‌ای خاص از استان نداشته و ساخت مدرسه به نیت خیّر و نیاز آموزش و پرورش بر می‌گردد.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی با تاکید بر شعار «کمک به مدرسه سازی حتی با یک آجر، کمک به دانش آموز ولو با یک مداد»؛ گفت: این شعاری است که باید توده مردم و خیران مدنظر داشته باشند و هرکس در حد توان خود در ساخت مدرسه و مدرسه یاری «تامین اقلام آموزشی، تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی و آموزشی» کمک کننده باشد.


خالقی با تاکید بر اینکه مبلغ در مجمع خیرین مدرسه ساز مهم نیست، اظهار داشت: چراکه نیت شخص انجام کار خیر و در حد توان خودش است و بر اساس نیت خیّر برای‌آن‌ها احترام قائل می‌شویم.

وی گفت: تاکنون ۵۰۰ خیّر از خراسان جنوبی‌های مقیم مشهد به جشنواره خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی که سوم اردیبهشت در مشهد برگزار می‌شود، دعوت شده اند که امیدواریم این تعداد در این جشنواره حضور و آموزش و پرورش را یاری کنند.


خالقی خاطرنشان کرد: تفسیر واقعی باقی الصالحات در کار خیّران نمود دارد؛ چراکه خیران مدرسه ساز سبب رشد دانش آموزان و کسب مقام مسئول در سطح کشورمی شود که این دانش آموز می‌توانند در آینده منشا و منبع کار‌های خیربسیاری در جامعه باشد.
گفتنی است، بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی همزمان با ۳ اردیبهشت با حضور خیران و نیک اندیشانی از سراسر کشور در مشهد مقدس برگزار می‌شود.


مدرسه سازی یک صدقه جاریه است


حجت الاسلام نوری، امام جمعه شوسف با اشاره به اینکه مدرسه سازی یک صدقه جاریه است، گفت: این صدقه برای خیرین مدرسه ساز باقی خواهد ماند و یک نوع باقیات الصالحات محسوب می‌شود حتی اگر به اندازه یک خشت در تاسیس یک مدرسه اقدام داشته باشند.


وی با توجه به اینکه در روایات آمده است که باید در بحث علم و علم آموزی پیش قدم باشیم، ادامه داد: خیرین مدرسه ساز با فعالیت در این عرصه یک چشمه جوشان را برای خود و دیگران به یادگار می‌گذارند.


حجت الاسلام نوری با تاکید بر اینکه مدرسه سازی بهترین مصداق ذخیره سازی اخروی است، اظهار کرد: انسان‌ها می‌توانند بهترین راه برای خیر رسانی را انتخاب کنند و یکی از بهترین راه‌ها همین موضوع مدرسه سازی است.


وی به نیاز‌های شهر شوسف مبنی بر مدرسه سازی اشاره کرد و گفت: در شهر شوسف و روستا‌های آن نیاز‌هایی در خصوص احداث مدارس جدید و تجهیز کردن مدارس قدیمی وجود دارد که نیازمند توجه خیرین مدرسه ساز است.

حجت الاسلام نوری با اشاره به برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز در سال جاری اظهار داشت: برگزاری این جشنواره کار پسندیده‌ای است و حداقل ثمره جشنواره خیرین مدرسه ساز این است که مسیر خیر رسانی را به انسان‌های دیگر نشان می‌دهد تا بتوانند در این مسیر گام بردارند.
انتهای پیام/ب

نظر شما