شناسهٔ خبر: 32347252 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

سیل ۲۲ میلیارد تومان به عشایر استان کرمانشاه خسارت وارد کرد

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه گفت: عشایر مستقر در استان کرمانشاه بر اثر بارش باران و سیل اخیر ۲۲ میلیارد تومان خسارت دیدند.

صاحب‌خبر -

حسن احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه سیل به سه بخش از عشایر خسارت وارد کرده است، اظهار داشت: 500 کیلومتر از راه‌های عشایر، 93 دهانه پل و همچنین 150 رأس دام سبک و سنگین به همراه 44 تخته چادر عشایر در سیل اخیر خسارت دیده است.

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه با بیان اینکه 22 میلیاردتومان خسارت به زیرساختها، دام، انبارهای علوفه عشایر و غیره وارد شده است، بیان کرد: باران شدید نیمه ابتدایی فروردین سبب خسارت و سیل به عشایر در همه استان به ویژه در قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب شد.

وی با اشاره به اینکه قبل از وقوع سیل احتمال وقوع آن به عشایر اطلاع‌رسانی شده بود، بیان کرد: بزرگترین چالش مناطق عشایری کرمانشاه قطع شدن راههای ارتباطی، تأمین علوفه، مواد غذایی و نفت است که اداره عشایر راههای موقت را برای عشایر بازگشایی کرده است.

احمدی با بیان اینکه راههای اصلی عشایر هرچه سریعتر باید ترمیم و بازگشایی شود، تصریح کرد: اکنون راههای عشایری فقط بازگشایی شده تا مردم بتوانند تردد کنند و راهها به دلیل تخریب زیرساختها آسیب جدی دیده که با تأمین اعتبارات کار زیرسازی آنها آغاز می‌شود.

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: مردم عشایر در بخش باینگان، پاوه، ثلاث باباجانی و جوانرود در محاصره سیل قرار داشتند و راههای دسترسی به آنها نیز تخریب شده بود که اکنون این راه‌ها با کمک دستگاه‌های مسئول مناسب بازگشایی شده است.

احمدی با بیان اینکه مایحتاج مردم عشایر به صورت سهمیه‌ای بین آنها توزیع می‌شود، بیان کرد: با توجه به گزارشات واصله اقلام مختلف اعم از مواد غذایی، سوخت مورد نیاز، چادر و دیگر مواد مورد نیاز در اختیار عشایر آسیب دیده استان کرمانشاه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بعد از پشت سر گذاشتن باران‌های شدید در استان، امیدواریم از ظرفیت تولیدی مراتع استفاده حداکثری داشته باشیم، عنوان کرد: تمام تلاش خود را برای مطالبه‌گری مردم آسیب دیده سیل انجام می‎دهیم، زیرا عشایر نقش مهمی را در استان ایفا می‌کنند.

انتهای پیام / ع

نظر شما