شناسهٔ خبر: 32347021 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه کیهان | لینک خبر

به همت قرارگاه خاتم و نیروی زمینی سپاه انجام شد

احداث کانال 5 کیلومتری «بندولی» در آق‌قلا و بازسازی جاده معمولان به خرم‌آباد

احداث کانال «بندولی» به طول بیش از 5 کیلومتر در آق‌قلا و بازسازی جاده معمولان به خرم‌آباد به همت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء‌(ص) و نیروی زمینی سپاه به پایان رسید.

صاحب‌خبر -
سردار حسین معروفی در مراسم افتتاح کانال انحراف سیلاب بندولی اظهارداشت: در زمان وقوع سیلاب فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص)  وعده احداث این کانال را داد امروز این وعده محقق شد.
وی با بیان اینکه احداث این کانال به طول 5.1 کیلومتر نیازمند کاری جهادی بود، ادامه داد: فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء‌(ص) در این منطقه حضور داشت اما وقوع سیل در دیگر نقاط کشور سبب شد، به مناطق دیگری برود اما فرمانده سپاسد تا پایان کار در این منطقه حضور داشت. از این پس طغیان گرگانرود با احداث این کانال مهار می‌شود.
سردار معروفی گفت: این کار بزرگی است که در کنار آن نیروهای بسیج سازندگی هم به کمک قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) آمدند و در 14 روز این کار مهم به سرانجام رسید و برای ادامه این کار باید تلاش شود تا در آینده منفعت آن را  مردم منطقه ببینند.
فرمانده سپاه نینوای استان با اشاره به احداث پل سلمان هم گفت: این پل در سه یا چهار ماه آینده احداث می‌شود و در کنار آن به یک پل دیگر برای دسترسی  مردم به قبرستان نیاز است که آن هم باید در برنامه قرار گیرد.
همچنین پس از بروز سیلاب در لرستان و تخریب و مسدود شدن محور معمولان- خرم‌آباد که بخشی از مسیر اصلی ترانزیتی ما بود،‌ ‌‌مسئولان سپاه وعده بازگشایی این محور را تا حداکثر پایان فروردین اعلام کردند.
دیروز با حضور سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، جاده مواصلاتی معمولان- خرم‌آباد بهسازی و بازگشایی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. در عملیات عمرانی بازگشایی این مسیر از تجهیزات و امکانات و ماشین‌آلات نیروی زمینی سپاه استفاده شد.
تا پیش از این جاده امدادی که از سمت معمولان باز شده بود، مسیری ۵۰ کیلومتری و روستایی بود که به آزادراه می‌رسید همچنین ۵۰ کیلومتر هم در آزادراه باید طی می‌شد تا به خرم‌آباد رسید، و در واقع مردم معمولان که فاصله شهر آنها تا خرم‌آباد حدود ۱۷ کیلومتر است، باید  ۱۱۰ کیلومتر طی می‌کردند تا به خرم‌آباد برسند‌.

نظر شما