شناسهٔ خبر: 32346864 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

مطالبه درباره شعار سال، کارِ رسانه است

رئیس سابق مرکز طرح و برنامه معاونت سیما گفت: مطالبه‌گری در زمینه عمل به شعار سال توسط نهادهای مربوطه باید توسط رسانه انجام شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا، عبدالکریم خیامی در کرسی آزاداندیشی رسانه و شعار سال که عصر امروز به همت دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: شعار هرچه که باشد فهرستی از مسئله‌ها در حدود آن وجود دارد و این مسائل باید توسط کارشناسان بررسی شود، اگر مسئله‌شناسی موضوعی به مسئله‌شناسی رسانه‌ای تبدیل نشود رسانه‌ها در مسئله انتشار به حرف‌های مسئولان اکتفا خواهند کرد.

وی یادآور شد: تفاوت‌های گفتمانی در بعضی رسانه‌ها حاکم است و این تفاوت‌ها در بعضی موارد به تضاد رسیده است.

رئیس سابق مرکز طرح و برنامه معاونت سیما، تصریح کرد: در موضوع تولید ایرانی و کالای ایرانی نمی‌توان احساس و برداشت مردم را دفعتاً تغییر داد زیرا ممکن است به ضد تبلیغ تبدیل شود که نه تنها سودی ندارد، ضرر هم می‌رساند.

خیامی اضافه کرد: ناچاریم در رونق تولید از محصولی شروع کنیم که مقبولیت نسبی قبلی دارد.

وی ادامه داد: پینشهاد این است در هر موضوعی به ویژه شعار سال 4 بعد بازیگران، کارگزاران، کارشناسان و عموم مردم در نظر گرفته شود. البته در این بحث منظور از بازیگران تولید کنندگان هستند.

رئیس سابق مرکز طرح و برنامه معاونت سیما خاطر نشان کرد: در توجه به این ابعاد با عدم توازن بین آنها به نتیجه کار آسیب خواهد زد.

خیامی در مورد شعار سال گفت: گاهی اوقات شعار سال دچار سیاست‌زدگی می‌شود و این مورد مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد.

وی افزود: مطالبه‌گری در زمینه شعار سال باید توسط رسانه‌ها از نهادهای مربوطه انجام شود.

رئیس سابق مرکز طرح و برنامه معاونت سیما تاکید کرد: بعضی‌ها نیز با استفاده از شعار سال قصد‌شان سوء استفاده و پیش بردن اهداف خودشان هستند، که باید جلوی آنها نیز گرفته شود.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها:

نظر شما