شناسهٔ خبر: 32346625 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: شبستان | لینک خبر

فرماندار رشت:

جوانان با ارزش‌ترین سرمایه مادی و معنوی کشور هستند

مومنی‌زاده با ارزش‌ترین سرمایه مادی و معنوی جوامع را جوانان دانست و گفت: نقش جوانان در توسعه جوامع در همه عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بسیار مهم و تاثیرگذار است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، «میرشمس مومنی‌زاده» عصر امروز(چهارشنبه، 28فروردین) در دیدار صمیمی با جمعی از جوانان منتخب ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان رشت با تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: مقوله جوان و جوانی در همه جوامع بشری از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 

فرماندار رشت با بیان اینکه نیمی از جمعیت کشور ما را جوانان تشکیل می‌دهند، افزود: نقش جوانان در توسعه جوامع در همه عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بسیار مهم و تاثیرگذار است.

 

وی با بیان اینکه تاثیرگذارترین دوره در زندگی و توسعه جوامع، دوره جوانی است، گفت: انسان در دوره جوانی به بلوغ جسمی و عقلی می‌رسد.

 

مومنی‌زاده، با ارزش‌ترین سرمایه مادی و معنوی جوامع را جوانان دانست و تصریح کرد: نیروها و منابع انسانی که آینده‌ساز هر کشور و جوامعی محسوب می‌شود، می‌تواند به عنوان یک ظرفیت بزرگ در خدمت توسعه کشور قرار گیرد.

 

فرمانداررشت با اشاره به اینکه چنانچه از این سرمایه ارزشمند در جامعه غفلت شود، می‌تواند آسیب‌های جدی را برای جوامع در پی داشته باشد، خاطرنشان کرد: حوزه جوان یک امر فرابخشی است.

 

وی با بیان اینکه همه مردم مقوله جوان را باید یک مقوله جدی و اساسی تلقی کرده و در اولویت ببینند، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی باید مسئله جوان را در اولویت مسائل خود ببینند.

 

مومنی‌زاده با بیان اینکه همه مسئولان و مدیران اجرایی مسائل مرتبط با جوان و جوانان اعم از اشتغال، اوقات فراغت، ورزش و ... را در اولویت قرار دهند و رسیدگی و توجه کنند، افزود: مشکلات و مطالبات جوانان باید توسط همه دستگاه‌های اجرایی در اولویت قرار گیرد.

 

فرماندار رشت با بیان اینکه جوانان باید به آموزش و مهارت بیش از پیش توجه کنند، گفت: دوره جوانی دوره فراگیری و آموزش است و باید از این فرصت بیشترین بهره‌برداری را کنند.

 

وی با بیان اینکه بیدارترین جوانان دنیا جوانان ایران اسلامی است، تصریح کرد: همه باید تلاش کنیم در عرصه‌های فرهنگی تاثیرگذار بیشتری داشته باشیم.

 

مومنی‌زاده با بیان اینکه اولویت نظام و دولت مسائل اقتصادی و معیشتی است، خاطرنشان کرد: ما بهترین مردم و جوانان دنیا را داریم و موظفیم برای این مردم قدرشناس کار و تلاش کنیم.

نظر شما