شناسهٔ خبر: 32346605 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

سنندج چهارم و پنجم اردیبهشت ماه میزبان جشنواره منطقه‌ای رسانه‌های کردی است

دبیر نخستین جشنواره رسانه‌های کردی گفت: جشنواره رسانه‌های کردی چهارم و پنجم اردیبهشت ماه در سنندج برگزار می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، شیروان یاری عصر امروز در جمع خبرنگاران رسانه استان اظهار کرد: فراخوان نخستین جشنواره رسانه‌های کردی از آبان‌ماه ۹۷ اعلام و با استقبال اصحاب رسانه استان‌های مختلف همراه شد.

وی با بیان اینکه در ابتدا قرار براین بود که جشنواره ویژه رسانه‌های کردی باشد، افزود: با حذف بخش فارسی جشنواره چند استان کشور حذف می‌شدند بنابراین تصمیم براین گرفته شد تا جشنواره در دو بخش کردی و فارسی برگزار شود.

وی اعلام کرد: براین اساس ۸۸۴ اثر از استان‌های کردستان، آذربایجان غربی، ایلام، کرمانشاه، تهران و سمنان توسط داوران ارزیابی شد.

دبیر نخستین جشنواره رسانه‌های کردی با اشاره به زمان برگزاری جشنواره یادآور شد: این جشنواره روزهای چهارم و پنجم اردیبهشت ماه در سنندج برگزار می‌شود.

یاری با اشاره به اینکه کارگاههای آموزشی مختلفی در این جشنواره برپا می‌شود، گفت: کارگاههای آموزشی شامل خبر، صفحه‌آرایی و گرافیک، گزارش و مصاحبه، یادداشت و سرمقاله است.

وی گفت: اساتید این کارگاهها علیرضا کتابدار، فریدون صدیقی، محمود مختاریان و شفیع بهرامیان هستند که از اساتید مطرح کشوری به شمار می‌روند.

وی در خصوص آثار بخش کردی جشنواره اضافه کرد: بیشتر آثار ارسالی آثاری ترجمه شده از زبان فارسی بود که بیانگر آن است متد و ساختاری برای نوشتن آثار کردی در رسانه‌ها وجود ندارد.

دبیر نخستین جشنواره رسانه‌های کردی افزود: باید متد و ساختاری برای نوشتن مطالب رسانه کردی وجود داشته باشد و امیدواریم این جشنواره زمینه‌ای برای ایجاد این ساختار باشد.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۲ 

برچسب‌ها:

نظر شما