شناسهٔ خبر: 32346557 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: صبحانه آنلاین | لینک خبر

بازگشت نرخ‌ها روی مدار صعودی

امروز چهارشنبه ۲۸ فروردین بازار طلا و ارز پایتخت برخلاف روز گذشته مسیر افزایش قیمت را پیمود و نرخ‌ها رشد قابل توجهی را ثبت کردند.

صاحب‌خبر -
به گزارش صبحانه، امروز چهارشنبه ۲۸ فروردین بازار طلا و ارز پایتخت برخلاف روز گذشته مسیر افزایش قیمت را پیمود و نرخ‌ها رشد قابل توجهی را ثبت کردند. عصر امروز سکه طرح جدید زیر مرز ۴.۸ میلیون تومان متوقف شد و مثقال طلای آبشده در نیمه بالای کانال ۱.۸ میلیون تومان قرار گرفت. همچنین دلار آمریکا در صرافی های بانکی در محدوده ۱۳۳۰۰ تومان و در بازار آزاد در محدوده ۱۳۷۰۰ تومان به کار خود پایان داد.

روز گذشته (سه شنبه) بازار با ریزش ناگهانی نرخ‌ها بازگشایی شد و در ادامه روز نیز روی مدار نزولی حرکت کرد و با شکستن مرزهای حمایتی نرخ‌ها وارد سطوح پایین‌تر شدند. صبح امروز (چهارشنبه) بازار با کاهش اندک قیمت‌ها بازگشایی شد و در معاملات اولیه این روند کاهشی تا حدی ادامه داشت. در ادامه و با فعال شدن معاملات روزانه بازار به مدار صعودی تغییر مسیر داد و با حرکت در مسیر افزایشی، نرخ‌ها چند سطح بالاتر از ارقام نهایی دیروز به کار خود پایان دادند.

به گفته بازیگران و فعالان بازار، انتشار خبر عملیات بازار آزاد سیگنال مثبتی برای حرکت کاهشی نرخ‌ها ارسال کرد اما بازار پس از ساعتی وضعیت عادی خود را بازیافت و شرایط عرضه و تقاضا روند حرکتی نرخ‌‌ها در به مسیر رشد قیمت سوق داد.

قیمت انواع سکه و طلا
سکه امامی (طرح جدید) روز گذشته با قیمت 4 میلیون و 690 هزار تومان به کار خود پایان داد و صبح امروز با نرخ 4 میلیون و 670 هزار تومان آغاز به کار کرد. قیمت سکه در معاملات ابتدایی به سمت مرز 4.7 میلیون تومانی حرکت کرد و پیش از ظهر با عبور از این مرز روند صعودی را در کانال 4.7 میلیون تومان ادامه داد و به نیمه بالای این کانال راه یافت. در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت 7عصر) هر قطعه سکه امامی 4 میلیون و 790 هزار تومان قیمت خورد.

قیمت سکه طرح قدیم، نیم‌سکه، ربع‌سکه و سکه گرمی
سکه بهار آزادی (طرح قدیم) امروز با رشد 100 هزار تومانی به 4 میلیون و 650 هزار تومان رسید. نیم‌سکه به 2 میلیون و 650 هزار تومان و ربع‌سکه به 1 میلیون و 670 هزار تومان رسید. سکه گرمی نیز با افزایش 20 هزار تومانی امروز 950 هزار تومان قیمت خورد.

مثقال طلای آب‌شده روز گذشته نهایتاً نرخ 1 میلیون و 850 هزار تومان را به ثبت رساند و امروز هر مثقال طلای 17 عیار با نرخ 1 میلیون و 840 هزار تومان کار خود را آغاز کرد. مظنه طلا امروز سپس به نیمه بالای کانال 1.8 میلیون تومانی صعود کرد و در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت 7 عصر) مثقال رقم 1 میلیون و 872 هزار تومان را ثبت کرد.

اونس طلا در بازار جهانی امروز حدود 1275 دلار شد. عصر امروز در بازار داخلی گرم طلای 18 عیار حدود 430 هزار تومان و گرم طلای 24 عیار بالای 570 هزار تومان قیمت خورد.

قیمت دلار و ارزهای رایج
صرافی ملی صبح امروز نرخ خرید‌وفروش دلار و یورو را نسبت به آخرین نرخ دیروز 150 تومان کاهش داد و تا پایان تغییری در این رارقام صورت نداد. عصر امروز قیمت خرید دلار آمریکا 13,350 تومان، و قیمت فروش آن 13,400 تومان بود. همچنین قیمت خرید و فروش یورو به ترتیب 15,350 تومان و15,400 تومان اعلام شد.

در بازار غیررسمی دلار آمریکا که روز گذشته با قیمتی در محدوده 13600 تومان به کار خود پایان داد، امروز در محدوده 13700 تومان قیمت‌گذاری شد.

همچنین قیمت پوند انگلیس در صرافی‌های بانکی امروز عصر حدود 17 هزار و 500 تومان است.

نرخ‌های امروز در بازار طلا و ارز تهران به شرح زیر است:


نظر شما