شناسهٔ خبر: 32346544 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

با اجرای مسابقات ورزشی؛

جشنواره کوچ عشایر استان اردبیل برگزار می‌شود

اردبیل - مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: با اجرای مسابقات مختلف ورزشی و آئین‌های خاص جشنواره کوچ عشایر استان در جعفرآباد شهرستان بیله سوار برگزار می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام آقاخانی عصر چهارشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره کوچ عشایر افزود: این جشنواره بزرگ در منطقه قشلاقی جعفرآباد شهرستان مرزی پارس آباد مغان با حضور اقشار مختلف مردم و علاقه مندان برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: با توجه به اهمیت معرفی آداب و سنن عشایر و معرفی فرهنگ غنی منطقه توجه به برگزاری چنین برنامه و جشنواره‌های فرهنگی از اهمیت بسزایی برخوردار بوده تا ضمن پاسداشت آئین موجود در ترویج فرهنگ اصیل منطقه نیز موفق شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ادامه داد: جشنواره مذکور با هدف زنده نگهداشتن فرهنگ اصیل کوچ عشایری از ششم اردیبهشت ماه آغاز شده و برای تأثیرگذاری مضاعف این برنامه و جذب مخاطبان بیشتر برنامه‌های مختلف جانبی نیز تدارک دیده شده است.

آقاخانی به تشریح برنامه‌های در نظر گرفته شده در این جشنواره پرداخت و یادآور شد: برگزاری مسابقات ورزشی تیراندازی، بازی‌های بومی و محلی و سوارکاری از جمله برنامه‌هایی است که در این جشنواره اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جشنواره مذکور از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ به مدت هشت ساعت برگزار خواهد شد، یادآور شد: رژه ۳۰ سوارکار برتر با لباس‌های محلی از دیگر برنامه‌های مذکور خواهد بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل یادآور شد: در اثنای برنامه‌ها فستیوال تیر و کمان نیز در نظر گرفته شده تا در حضور ۶۰ تیرانداز از نقاط مختلف کشور برنامه مذکور با کیفیت مناسبی اجرایی گردد.

نظر شما