شناسهٔ خبر: 32346354 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

استاندار بوشهر:اعتبار سفر رئیس جمهوری به زودی ابلاغ می شود

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: در روزهای آینده اعتبارات مصوب یکهزارو 669 میلیارد تومانی دومین سفر استانی رئیس جمهوری به این استان برای اجرای پروژه های تدوین شده ابلاغ خواهد شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز چهارشنبه در آئین بهره برداری از دهکده و پارک گردشگری ساحلی شهر نخل تقی شهرستان عسلویه افزود:باتوجه به سفر سال گذشته رئیس جمهوری به استان بوشهر و تصویب اعتبارات قابل توجه امسال بعنوان سال توسعه برای این استان پیش بینی شده است.
گراوند اضافه کرد: مصوبات سفر استانی رئیس جمهوری توسعه استان بوشهر را در بخش های مختلف شتاب خواهد بخشید.
وی اظهارداشت:در دور دوم سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان بوشهر 51 پروژه با اعتبار یکهزار و 569 میلیارد تومان برای این استان به تصویب رسیده بود که با عنایت رئیس جمهوری برای پاسخگویی به مطالبات مردم کنگان به عنوان میزبان این سفر 100 میلیارد تومان جدید اختصاص یافت.
گراوند گفت: همچنین افزون بر 12 هزار میلیارد تومان و 2 میلیارد 877 میلیون یورو توسط بخش غیر دولتی در بوشهر سرمایه گذاری می شود.
استاندار بوشهر اضافه کرد: همچنین برای اشتغال جوانان هم افزون بر 940 میلیارد تومان غیر از مبالغ یاد شده، مصوب شده که با بهره گیری از آن زمینه اشتغال 14 هزار و 640 نفر دراین استان فراهم می شود.
گراوند ادامه داد: در دور نخست کاروان دولت تدبیر و امید به استان بوشهر 11 پروژه با اعتبار 620 میلیارد تومان به تصویب رسید که تاکنون 624 میلیارد تومان برای اجرای آنها پرداخت شده است.
وی اظهارداشت: برای تکمیل شماری از طرح های دور نخست سفر استانی هیات دولت به استان بوشهر 30 میلیارد تومان دیگر باید پرداخت شود که براساس وعده رئیس سازمان برنامه و بودجه این مهم بزودی انجام خواهد شد.
استاندار بوشهر گفت:شهرهای نخل تقی و عسلویه علاوه بر سرمایه های مهم نفت و گاز دارای قابلیت های مهمی در بخش های گردشگری هستند که باید به خوبی شناسایی و معرفی شوند.
وی بیان کرد: دهکده گردشگری نخل تقی در شهرستان عسلویه از جمله مطالبات مردم منطقه بود که با وجود تنها
30 درصد پیشرفت فیزیکی با پیگیری‌ حوزه عمرانی و تخصیص اعتبارلازم از محل ارزش افزوده و عوارض آلایندگی، روند اجرای آن انجام شد.
وی بیان کرد: 15 هکتار زمین همجوار دهکده گردشگری نخل تقی، به این مجموعه افزوده می ‌شود که در کنار پروژه عظیم پارس جنوبی می‌ تواند تحولی شگرف در راستای نشاط، شادابی، تفریح و گردشگری منطقه ایجاد کند.
استاندار بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت‌های گردشگری موجود در استان توسعه گردشگری در بخش های مختلف این استان در اولویت قرار دارد.
شهردار نخل تقی نیز گفت: دهکده گردشگری ساحلی این شهر در زمینی به مساحت ۱۶ هکتار با سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی این شهرداری، عوارض آلایندگی و ارزش افزوده تامین و اجرا شده است.
سید احمد علمداری افزود: باتوجه به سکونت تعداد زیادی از کارکنان صنایع پارس جنوبی در این منطقه ایجاد یک مرکز گردشگری، تفریحی همواره یکی از مطالبات به حق آنها و مردم این منطقه بوده است.
شهردار نخل تقی گفت: در این دهکده گردشگری سالن آمفی تئاتر به ظرفیت 500 نفر با آب نمای موزیکال، 6 آب نمای پیشرفته همراه با بازی کودکان اجرا شده است.
وی افزود: در دهکده گردشگری خلیج فارس شهر نخل تقی طرح اسکله سنگی به مساحت‌ 130 و 110 متر و حوضچه آرامش به مساحت 11 هزار و 300 متر مربع ساخته شده است و قابلیت سرمایه گذاری برای ورزشهای آبی را دارد.
شهردار نخل تقی افزود: 37 آلاچیق با انواع تفریح های ویژه خانواده‌ها، جوانان و بانوان و جاده سلامت با امکانات پیست دوچرخه سواری راه‌اندازی شده است.
علمداری زمین ورزشی اسکیت، بازی کودکان، مخزن ذخیره آب زمینی، 32 چشمه سرویس بهداشتی و حمام را از دیگر ویژگی دهکده ساحلی گردشگری خلیج فارس بندر نخل تقی عنوان کرد.
6047/6045

نظر شما