شناسهٔ خبر: 32346143 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

تاکید‌ وزیر ورزش و‌جوانان بر صرفه‌جویی اقتصادی؛

سلطانی‌فر: هیچ‌ چیزی بالاتر از اراده ملت نیست/ حمایت‌های جامعه ورزش از مردم سیل‌زده باید تداوم یابد

وزیر ورزش و‌جوانان با تاکید بر صرفه‌جویی اقتصادی گفت: جامعه ورزش همانند مردم باید مشکلات را تحمل کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دکتر مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در نشست مشترک روسای فدراسیون‌های ورزشی اظهار داشت:  تشکر می‌کنم از کسانی که از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری حضور یافته و درخصوص تکنولوژی‌‌های جدید نانو صحبت کردند.

وی در ادامه با بیان اینکه ورزش کشور به این تکنولوژی‌ها نیاز خواهد داشت، گفت: در هر سه بخش فضاها، لباس‌ها و دیگر خدمات دیگر ما می‌توانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم و ضریب بهره‌وری خودمان را بالا ببریم.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش در ارتباط با امدادرسانی جامعه ورزش به آسیب‌دیدگان از سیل  افزود: از روزهای نخستین فروردین برای کمک به سیل‌زدگان  فعال شدیم و فدراسیون‌ها و سازمان‌های مردم نهاد به میدان آمدند و‌ در این ارتباط بیش از ۱۱۰۰ سالن در اختیار ستاد مدیریت بحران قرار گرفت و در این مدت بیش از ۷۰۰ سالن مورد استفاده قرار گرفت.

او همچنین به خسارت‌هایی که در سیل اخیر به زیر ساخت‌های ورزشی وارد شده اشاره کرد و‌گفت: در شهرهای آسیب‌دیده از سیل بیش از ۱۰۰ سالن  در چند استان ما خسارت دید و برای تعمیر آنها سعی می کنیم منابعی را برای جبران این خسارات دریافت کنیم‌.

سلطانی‌فر حضور موثر فدراسیون‌های ورزشی در امدادرسانی را مورد توجه قرار داد و افزود: فدراسیون‌های قایقرانی، کوهنوردی، اتومبیلرانی، نجات غریق و دیگر فدراسیون‌ها به همراه هیات‌های استانی فعال بودند ضمن اینکه در صحبت‌هایی که با استانداران استان‌های سیل‌زده داشتیم اکثرا از عملکرد ادارات کل ورزش استان‌ها راضی بودند.

او با تاکید براینکه تلاش شده در این مدت برنامه‌های جامعه ورزش برای کمک به مردم سیل زده متمرکز شود اظهار داشت: سیل اخیر  ممکن است که در برخی مکان‌ها فروکش کرده باشد ولی باید این موضوع را دانست که در برخی از استان‌ها هنوز مردم درگیر عوارض این حادثه طبیعی  هستند.

سلطانی‌فر گفت: بیش از ۴۰۰ روستا در خوزستان تخلیه شده است. امروز آقای رییس‌جمهور تاکید داشتند که با توجه به وضعیت بد اسکان موقت در استان‌های سیل زده بویژه خوزستان کمک کنیم که وضعیت بهتری برای مردم ایجاد شود.

وزیر ورزش و‌جوانان ادامه داد: شاید تا یکسال دیگر مردم این استان‌ها درگیر عوارض سیل باشند و باید این موضوع را توجه داشته باشیم که کمک‌ها همچنان ادامه‌دار باشد و از منابع و امکاناتی که جمع آوری می‌کنیم به این استان‌ها ارسال کنیم.

او‌ با اشاره به شرایط حساس کنونی، صرفه جویی در اعزام‌ها و منابع ارزی و ریالی را مورد تاکید قرار داد و گفت:  یکی از مهم ترین برنامه‌های ما در سال ۹۸  این موضوع خواهد بود.

وزیر ورزش و‌جوانان بیان کرد که باید از صرف هزینه‌های بیهوده از جمله برپایی همایش‌ها، نشست‌ها، سفرها و اعزام‌های غیر ضرور ممانعت به عمل آید و برنامه‌های ورزشی در جهت کسب سهمیه المپیک تدوین و اجرایی شود.

او با بیان اینکه می‌بایست درک درستی از  شرایط اقتصادی کشور که درگیر تحریم‌های غیرعادلانه است داشته باشیم اظهار داشت: همچنان که مردم فشار را در این وضعیت تحمل می‌کنند باید در ورزش نیز صرفه‌جویی کنیم.

وزیر ورزش و جوانان افزود: دشمن  دیگر با دولت یا نظام کار ندارد بلکه با عملکرد اخیر خودش نشان داد که به فکر مردم ایران نیز نیست و سازمان‌های مردم نهاد را نیز تحریم کرده است. هر چند  تجربه نشان داده که هیچ چیزی بالاتر از اراده ملت نیست.

نظر شما