شناسهٔ خبر: 32345803 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

تیم‌های رده پایه کاراته به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام نمی‌شوند

خبرگزاری میزان- با تصمیم مسئولان فدراسیون کاراته اعزام تیم‌های تیم‌های رده سنی به مسابقات قهرمانی آسیا منتفی شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، سیدحسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته اظهار داشت: با بررسی تمام جوانب، فدراسیون کاراته تصمیم گرفت، تیم‌های رده سنی پایه خود را به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام نکند. این تصمیم علی رغم میل باطنی و در راستای کنترل هزینه‌ها و اولویت بندی صورت گرفته از سوی فدراسیون، اتخاذ شد.

وی افزود: تردید ندارم این خبر خوبی برای تیم‌های رده سنی پایه نیست، به ویژه نوجوانان و جوانانی که به امید حضور در مسابقات قهرمانی آسیا ماه‌ها در اردو حضور داشتند. ما تا همین امروز هم تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا با جذب حامی تیم‌های پایه را به مالزی اعزام کنیم، ولی شرایط به گون‌های پیش رفت که این اتفاق رخ نداد.

طباطبایی تصریح کرد: صادقانه بگویم با توجه به شرایط موجود دیگر نمی‌توانیم در بحث اعزام‌ها به مانند سال‌های گذشته رفتار کنیم. در حال حاضر اولویت ما تیم ملی بزرگسالان و کسب سهمیه المپیک است و طبیعتا بخش عمد‌های از بودجه نیز صرف هزینه‌های این تیم می‌شود. به عنوان نمونه همین حالا تیم کاراته ایران با صرف هزینه نسبتا بالا برای رقابت در سومین مرحله لیگ کاراته وان در قاره آفریقا و کشور مراکش حضور دارد.

رئیس فدراسیون کاراته خاطرنشان کرد: این حرف به این معنا نیست که تیم‌های رده‌های پایه را فراموش می‌کنیم. تیم‌های پایه ما فراتر از آسیا و از قدرت‌های کاراته جهان به حساب می‌آیند. قطعا در آینده تلاش خود را بیشتر می‌کنیم تا برای سایر رویداد‌های بین المللی این تیم‌ها را هم اعزام کنیم.
 
انتهای پیام/

نظر شما