شناسهٔ خبر: 32345793 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: پارسینه | لینک خبر

دو خواهر سعودی از عربستان گریختند +عکس

دو خواهر سعودی که از عربستان فرار کرده‌اند، از طریق شبکه‌های اجتماعی خواهان کمک برای دریافت پناهندگی از انگلیس شدند.

صاحب‌خبر -

پس از ماجرای رهف محمد قنون، دختر سعودی که از دست خانواده خود فرار کرد و به کانادا پناهنده شد، به نظر می‌رسد داستان فرار دختران سعودی همچنان ادامه دارد.

در تازه‌ترین رویداد، پایگاه اینترنتی دیلی میل گزارش داد دو خواهر سعودی که در گرجستان حضور دارند و از دست خانواده خود فرار کرده اند، از طریق شبکه‌های اجتماعی درخواست کمک کرده تا بتوانند در انگلیس پناهنده شوند.

این دو خواهر به نام‌های «مها السبیعی» ۲۸ ساله و «وفا السبیعی» ۲۵ ساله، اعلام کرده اند پس از فرار در گرجستان گیر کرده اند. آن‌ها افزودند پدر و برادرانشان اکنون در گرجستان و به دنبال آن هستند.

این دو خواهر سعودی همچنین در حساب توییتری خود گفته اند در صورت بازگشت به عربستان، ممکن است کشته شوند. آن‌ها با انتشار تصویری از خود اعلام کردند: این تصویر ماست، ما مجبور شدیم تا چهره‌های خود را نشان دهیم تا اگر اتفاقی برایمان افتاد، مردم ما را بشناسند.

در یکی از ویدئو‌هایی که وفا السبیعی، یکی از این دو خوهر سعودی، ارسال کرده، می‌گوید: ما از ظلم فرار کردیم؛ چرا که قوانین در عربستان برای حمایت از ما بسیار ضعیف هستند. ما به دنبال حمایت کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای انتقال به کشوری امن هستیم. به ما کمک کنید تا زنده بمانیم.

گفتنی است پیشتر نیز رهف محمد قنون، دختر ۱۸ ساله سعودی که از دست خانواده خود فرار کرده بود، موفق به دریافت پناهندگی کانادا شد.

دو خواهر سعودی از عربستان گریختند +عکس

نظر شما