شناسهٔ خبر: 32345315 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

در تشریح جزئیات جشنواره "زن و علم" اعلام شد

تقدیر از دستاوردهای زنان در حوزه علم با عنوان جایزه "مریم میرزاخانی"

معاون فرهنگی وزیر علوم با تشریح جزئیات برگزاری جشنواره زن و علم، گفت: برگزیدگان این جشنواره از امتیازات علمی و پژوهشی بهره‌مند خواهند شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، دکتر غلامرضا غفاری در نشست خبری جشنواره زن و علم که امروز در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، به تشریح جزئیات برگزاری این جشنواره پرداخت و گفت: اختتامیه جشنواره زن و علم دوم اردیبهشت ماه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می‌شود و امسال نیز دومین دوره برگزرای این جشنواره است که به عنوان جایزه «مریم میرزاخانی» برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم گفت: جشنواره فوق بنا دارد که از دستاوردهای زنان در حوزه علم تقدیر کند، به ویژه زنانی که در حوزه علمی، اجتماعی و فرهنگی فعالیت ویژه دارند.

معاون فرهنگی وزارت علوم خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۴۷ درصد دانشجویان را زنان و ۲۷ درصد هیات علمی را نیز زنان تشکیل می‌دهند.

دکتر غفاری اظهار کرد: حدود ۵۰۰ نفر در سامانه جشنواره فوق ثبت‌نام کردند که نسبت به سال قبل به دو برابر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: ۱۸ نفر در اختتامیه جشنواره در دو سطح تقدیر می‌شوند که در ۶ گروه تخصصی فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه، هنر، علوم پزشکی و علوم زیستی شرکت کرده‌اند. شرکت کنندگان در سه رده سنی زیر ۴۰ سال ۴۰ تا ۶۵ سال و بالای ۶۵ سال داوری شدند که ۳۳۳ نفر از شرکت کنندگان زیر ۴۰ سال هستند و بیشترین شرکت کنندگان در رشته علوم انسانی هستند.

وی از امتیازهای ویژه این جشنواره استفاده از ارتقای علمی برای اساتید عنوان کرد.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

نظر شما