شناسهٔ خبر: 32338985 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: هنرآنلاین | لینک خبر

آغاز جشنواره جهانی فیلم فجر با ادای احترام به سیل‌زدگان / نسخه مرمت‌شده و کتاب فیلم "دیده‌بان" رونمایی می‌شود

در برنامه فیلم افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر ضمن رونمایی از نسخه مرمت‌شده و کتاب فیلم "دیده‌بان" به هم‌وطنان سیل‌زده ادای احترام می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، دوره سی و هفتم جشنواره جهانی فیلم فجر با افتتاح گذر سینما، نمایش نسخه مرمت‌شده فیلم "دیده‌بان" ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا و رونمایی از کتابی درباره این فیلم، عصر چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه در سینما فلسطین آغاز به کار می‌کند.

سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر در ساعت ۱۹ و با افتتاح گذر سینما در خیابان برادران مظفر با حضور سینماگران، مسئولان شهری، دست‌اندرکاران جشنواره و عوامل فیلم سینمایی "دیده‌بان" آغاز خواهد شد. در ادامه برنامه با حضور دبیر جشنواره، مهمان‌ها و عوامل فیلم سینمایی "دیده‌بان" از پوستر طراحی‌شده ویژه این فیلم رونمایی و آیین امضای پوستر برگزار خواهد شد.

همزمان با نمایش نسخه بازسازی‌شده فیلم "دیده‌بان" و با حضور حاتمی‌‌کیا، کتاب "دیده‌بان" رونمایی می‌شود.

کتاب "دیده‌بان" اثری به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی است که با هدف معرفی هرچه بیشتر سینماگران شاخص و ممتاز ایرانی به مخاطبان بین‌المللی تهیه شده است. این کتاب مشتمل بر تحلیلی از سینمای حاتمی کیا با تمرکز بر سه فیلم "دیده‌بان"، "از کرخه‌ تا راین" و "آژانس شیشه‌ای" است که در یک مجلد توسط انتشارات خانه هنرمندان ایران و با حمایت جشنواره جهانی فیلم فجر به منتشر شده است. متن انگلیسی کتاب "دیده‌بان" تألیف شهاب اسفندیاری عضو هیئت علمی دانشگاه هنر، ترجمه فارسی به قلم مسعود اوحدی و ترجمه عربی آن توسط احمد عبیات انجام شده است.

در ادامه این برنامه، با پخش کلیپی از سیل اخیر در گلستان، لرستان، شیراز و خوزستان و با اجرای موسیقی محلی زنده این استان‌ها، جشنواره با یاد هم‌وطنان سیل‌زده آغاز می‌شود.

همچنین تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان هلال احمر و جشنواره جهانی امضا خواهد شد.

در پایان این برنامه با پخش کلیپی ۳ دقیقه‌ای از فیلم "دیده‌بان" حاتمی‌کیا به‌عنوان کارگردان و هوشنگ گلمکانی به‌عنوان منتقد صحبت خواهند کرد و سپس این فیلم برای مخاطبان اکران خواهد شد.

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره Info@Fajriff.com است.

سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

نظر شما