شناسهٔ خبر: 32314740 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

فرمانده پایگاه دریایی منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه:

۴۰ فروند شناور به مناطق سیل‌زده اعزام شد/ مقابله جدی با صید ترال

بوشهر - فرمانده پایگاه دریایی انصارالحسین (ع) منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: ۴۰ فروند شناور از شهرستان دیّربه مناطق سیل‌زده اعزام شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام امیرنژاد ظهر سه‌شنبه در نشست شورای اداری شهرستان دیر با اشاره به وقوع سیل در برخی استان‌های کشور خاطرنشان کرد: همزمان با سراسر کشور، پویش مردمی خوبی در شهرستان دیر ایجاد شد و شاهد اعزام قایق‌های صیادی به همراه ناخداها از طریق حوضچه پایگاه دریایی انصارالحسین (ع) به مناطق سیل‌زده بودیم.

فرمانده پایگاه دریایی انصارالحسین (ع) منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه پاسداران اظهار داشت: بیش از ۴۰ فروند قایق صیادی به همراه ناخداهایشان از طریق پایگاه دریایی انصارالحسین (ع) به خوزستان اعزام شدند که در مجموع ۱۰۰ نیروی امدادی در این امر دخیل بودند.

وی بیان کرد: شهرستان دیر همان‌گونه که در دفاع مقدس خوش درخشیده، در صحنه‌های مختلف به ویژه در جریان سیل اخیر هم پای کار بوده و شاهد پویش مردمی و جلوه‌ای از ایثار در شهرستان دیر هستیم.

امیرنژاد تصریح کرد: شغل اکثر مردم شهرستان دیر صیادی است و مهمترین دغدغه آنان صید ترال بود که شناورهای غیربومی با حضور در شهرستان، زیستگاه محیطی منطقه مطاف را به خطر انداخته‌اند و سفره صیادان بومی را کوچک‌تر کرده‌اند که این موضوع به یک مسئله و دغدغه عمومی تبدیل شده بود.

وی افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته در شهرستان مسئولیت برخورد با صید ترال در منطقه به پایگاه دریایی انصار الحسین (ع) واگذار شد که در اولین اقدام شش فروند شناور صیادی غیرمجاز که صید ترال انجام می‌دادند به همراه ادوات آنها توقیف و در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.

فرمانده پایگاه دریایی انصارالحسین (ع) منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: خوشبختانه بعد از این اقدام به موقع، الان یک امنیت روانی خوبی در شهرستان ایجاد شده است.

وی ادامه داد: بسیج عمومی خوبی برای مقابله با پدیده شوم صید ترال شکل گرفته است و سپاه مماشاتی با متخلفان نخواهد داشت و اگر دوباره این شناورها آزاد شوند قطعاً بار دیگر آنها را توقیف می‌کنیم، چون هم زیستگاه آبزیان و هم معیشت صیادان بومی را به خطر انداخته‌اند.

نظر شما