شناسهٔ خبر: 32313965 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

در بیانیه فراکسیون قرآن و عترت مطرح شد:

تاکید بر تشکیل منظم جلسات شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآنی استان‌ها

فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای با تاکید بر آغاز ماه مبارک رمضان بر تشکیل جلسات شورای هماهنگی فعالیت های قرآنی استان ها تاکید کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی در راستای اجرای دستورالعمل شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان‌ها، در جلسه علنی صبح امروز سه‌شنبه ۲۷ فروردین‌ماه بیانیه‌ای را قرائت کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

جناب حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی

سلام علیکم

با صلوات بر محمد (ص) و آل محمد و تبریک اعیاد شعبانیه

احتراماً همانگونه که مستحضر هستید نظر به تحقق گسترده فعالیت‌های قرآنی در کشور و ضرورت ایجاد و همگرایی ظرفیت‌های مردمی و تلاش بیشتر مسئولین قرآنی استان‌ها و شهرستان‌ها و لزوم اجرای دستورالعمل شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های استان‌ها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به طور جمعی و فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس به صورت خاص پیگیری‌های متعددی از جمله تشکیل جلسات مستمر با مسئولین در حوزه فعالیت‌های قرآنی و معرفی رابطان استانی به استانداران محترم جهت پیگیری و اهتمام به مسائل قرآنی و همچنین معرفی آنان از طریق استانداران به تمامی ادارات و تشکل‌های قرآنی در سراسر کشور و ایجاد ارتباط گسترده با فعالان و تسهیل ارتباط با مسئولین انجام داده است.

همچنین مکاتبات و تذکرهای متعددی در خصوص اجرای دستورالعمل این شورا به وزارت کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداران ارسال شده است که لازم است تأکید بیشتری بر تشکیل منظم جلسات شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان‌هادر تمامی کشور و در سایه حمایت جدی مسئولین ذی‌ربط جهت اجرایی شدن این خواسته صورت گیرد.

ما نمایندگان مجلس انتظار داریم در آستانه ماه مبارک رمضان نسبت به اجرایی شدن این مهم دستور اقدام عاجل و مؤثر را صادر فرمائید.

نظر شما