شناسهٔ خبر: 32313961 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

بودجه امسال شهرداری کرمان ۵۴۰ میلیارد تومان بسته شد

رئیس شورای شهر کرمان با اشاره به اینکه ۸۰ درصد بودجه سال قبل شهرداری کرمان وصول شد گفت: بودجه امسال واقع‌گرایانه بسته شده است و بودجه ۵۴۰ میلیارد تومانی به شهرداری کرمان اختصاص داده شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمد فرشاد ظهر امروز در دیدار اعضای شورای شهر کرمان با محمدجواد فدائی استاندار کرمان اظهار داشت: سال گذشته شورای شهر کرمان با تمام فراز و نشیب‌ها سال خوبی را داشت و فعالیت‌های انجام شده به‌صورت نسبی مورد رضایتمندی است.

وی با عنوان اینکه 80 درصد بودجه‌ای که برای شورای شهر کرمان بسته شده بود وصول شد افزود: 80 درصد بودجه سال قبل شهرداری کرمان هم وصول شده و بستر مناسبی برای کار اجرایی در شهر کرمان وجود دارد.

رئیس شورای شهر کرمان با بیان اینکه طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی شهر در دستور کار شهرداری و شورا است گفت: تاکنون سه پروژه عمرانی به بهره‌برداری رسیده و دو پروژه نیمه‌تمام دیگر در سال جاری در دستورکار شهرداری است.

وی با اشاره به اینکه اتمام پل ابوذر و پل سه‌راهی راه‌آهن در دستور کار جدی شهرداری و شورای شهر کرمان است بیان کرد: خوشبختانه شهرداری انسجام خوبی دارد و سازماندهی شده فعالیت می‌کند و در جلسه با مدیران شهری سال جدید را سال جهش برنامه‌ها عنوان کرده‌ایم.

فرشاد با بیان اینکه امسال بودجه به‌طور واقع‌گرایانه بسته شده است عنوان کرد: برای سال 98 بودجه 540 میلیارد تومانی به شهرداری کرمان اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال در بحث فرهنگی‌، اجتماعی بیشتر فعال خواهیم بود و در ایام نوروز شاهد برنامه‌های فرهنگی و هنری توسط شهرداری کرمان بودیم گفت: این گونه جا افتاده است که در هر دوره شورا یک کار بزرگ زیربنایی و زیرساختی در شهر رقم بخورد.

رئیس شورای شهر کرمان با بیان اینکه بودجه‌ای که برای شهر کرمان بسته شده بیشتر برای تنظیف شهر و اداره امور شهر هزینه می‌شود افزود: برای انجام پروژه‌های عمرانی نیازمند کمک دولت و جذب سرمایه‌گذار هستیم.

وی با اشاره به اینکه دو محور پل سیدی به ضلع شرقی فرودگاه و مطهری به بلوار ایستگاه راه‌آهن نیازمند توسعه است که با این اعتبارات ممکن نمی‌شود بیان کرد: اجرای پارک گردشگری کرمان سال گذشته کلید خورده و در حال انجام است.

فرشاد با بیان اینکه شورای شهر کرمان در سال‌های گذشته تلاش کرده تا از سیاسی‌کاری دوری کند گفت: سعی ما بر این بوده تا کارهای خود را در این‌ مجموعه به صورت کارشناسی شده انجام بدهیم.

این جلسه حسین چناریان عضو شورای شهر کرمان با اشاره به اینکه در شورای شهر کرمان در حوزه برنامه و بودجه فعالیت دارم اظهار داشت: بنای ما بر این بود که درآمدهای شهرداری ساختارمند شود که انجام شد و قبل از این نظام کارآمد و حتی در بعضی موارد قانونی نبود.

انتهای پیام/ح

نظر شما