شناسهٔ خبر: 32313938 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

مدیرعامل سازمان فردوس های شهرداری مشهد خبر داد:

برنامه ریزی برای حضور مشهدی هادر آرامستان ها همزمان با«چراغ برات»

مشهد- مدیرعامل سازمان فردوس های شهرداری مشهد از برنامه ریزی برای حضور مشهدی هادر آرامستان های این شهر همزمان با ایام «چراغ برات» خبرداد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسین مهدوی ظهر سه شنبه در نشست خبری که در شهرداری مشهد برگزار شد اظهارکرد: ساکنان خراسان رضوی طبق یک سنت قدیمی در ایام ولادت امام زمان (ع) که به «چراغ برات» معروف است در آرامستان ها حضور یافته و برای اموات خود طلب مغفرت می‌کنند.

وی افزود: در این راستا برنامه ریزی لازم برای حضور ساکنان مشهد در آرامستان بهشت رضا (ع) به انجام رسیده و ۴۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال شهروندان به این آرامستان در نظر گرفته است.

مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد تاکید کرد: به منظور رفاه حال مراجعه کنندگان به آرامستان بهشت رضا (ع) خودروهای برقی تدارک دیده شده و هماهنگی‌های لازم با پلیس راهور نیز برای جلوگیری از راه بندان انجام شده است.

مهدوی در خصوص آخرین وضعیت آرامستان جدید مشهد واقع در جاده کلات بیان کرد: این آرامستان ۱۸۰ هکتار مساحت دارد و در حال تکمیل جاده‌های دسترسی به این مجموعه هستیم و تاکنون ۵۰۰ میت در آن دفن شده اند.

وی در خصوص بهای ارائه خدمات کفن و دفن شهرداری مشهد اظهارکرد: امسال افزایش ۳۰ درصدی در هزینه‌های مربوط به دفن اموات در آرامستان بهشت رضا (ع) خواهیم داشت.

نظر شما