شناسهٔ خبر: 32299628 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

نخست وزیر پیشین سوئد: دولت ترامپ مقابل واقعیت‌ها در خاورمیانه ایستاده است

کارل بیلد در مصاحبه با الجزیره انگلیسی گفت طرح سازش موسوم به معامله قرن آمریکا برای خاورمیانه غیرمنصفانه است و این کشور در برابر واقعیت‌های موجود ایستاده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، کارل بیلد، نخست‌وزیر پیشین سوئد در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی گفت طرح صلح (طرح سازش موسوم به معامله قرن) آمریکا برای خاورمیانه (غرب آسیا) غیرمنصفانه است و آمریکا در برابر واقعیت‌های موجود ایستاده است.

در ابتدا، مجری شبکه الجزیره گفت: ۲۵ نفر از سیاستمداران ارشد اروپایی با امضای نامه‌ای از اتحادیه اروپا خواسته اند که مخالفت خود را با هرگونه طرح صلح خاورمیانه که کاخ سفید آن را رونمایی کند، اعلام کنند. آن‌ها اعلام کردند که این طرحی غیرمنصفانه برای فلسطینی‌ها خواهد بود.

وی افزود: آمریکا آماده می‌شود که از طرح خود موسوم به معامله قرن رونمایی کند. افرادی که این نامه را امضا کرده اند اعلام کرده اند که هم اکنون منطقه خاورمیانه و اروپا در برهه زمانی خطیری قرار گرفته اند. آن‌ها کاخ سفید را به دور شدن از سیاست‌های پیشین آمریکا در رابطه با خاورمیانه متهم کردند. آن‌ها اعلام کردند که آمریکا با انتقال سفارت خود به شهر قدس و به رسمیت شناختن یک طرف، قوانین بین المللی را نقض کرده است. آن‌ها همچنین اعلام کردند که بی اعتنایی آمریکا به گسترش شهرک‌ها از طرف اسرائیل بسیار آزاردهنده است. در این نامه آمده است که هر اقدامی که سبب به خطر افتادن تشکیل کشور فلسطینی شود موجب آسیب جدی برای رسیدن به صلحی پایدار خواهد شد.

در ادامه، کارل بیلد نخست‌وزیر پیشین سوئد و از امضاکنندگان این نامه گفت: سوال اینجاست که چه راه حلی باید وجود داشته باشد. راه حل آمریکا به نفع اسرائیل و اقدامی غیرمنصفانه است. این برای جهان غیرقابل پذیرش است. دولت ترامپ در برابر واقعیت‌ها ایستاده است. این روشی است که از طریق آن، نمی‌توان به صلح در خاورمیانه رسید.

انتهای پیام/

نظر شما