شناسهٔ خبر: 32299547 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

سخنگوی اورژانس کشور:

سیل‌زدگان مواظب استرس‌های پسا سیل باشند

سخنگوی اورژانس کشور گفت: استرس‌های ناشی از سیل، مشکلات زیادی به دنبال دارد و باید افراد درگیر در سیل مراقب سلامتی خود و اطرافیانشان باشند.

صاحب‌خبر -

مجتبی خالدی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و پزشکی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا گفت: وقتی حادثه‌ای مانند سیل رخ می‌دهد سلامت شما در اولویت اول قرا دارد. باید به یاد داشته باشید که اگر مبتلا به بیماری فشارخون بالا و قلبی و عروقی هستید مصرف داروهای خود را فراموش نکنید زیرا این موضوع مشکلات شما را بیشتر می‌کند.

وی اضافه کرد: فشارها و استرس‌های چنین حوادثی می‌تواند تأثیر زیادی بر سلامت افراد بگذارد؛ پس وقتی علائمی مانند درد قفسه سینه یا درد قلبی، تنگی نفس، سرگیجه ناگهانی، سردرد و تپش قلب داشتید از حرکت خودداری کنید و از اطرافیانتان بخواهید شما را به مراکز درمانی ببرند.

سخنگوی اورژانس کشور اضافه کرد: بیمارانی که فشارخون بالا دارند تحت هیچ شرایطی داروهای خود را قطع نکنند زیرا این مسئله در این گروه از بیماران، عوارض خطرناکی به دنبال خواهد داشت. تلاش کنید در چنین شرایطی خونسردی خود را حفظ کنید و داروی خود را به‌طور منظم مصرف کنید.

وی اضافه کرد:‌ در شرایط بحرانی حواستان باشد که قبل از انتقال به محل امن به‌اندازه کافی دارو همراه خودتان داشته باشید و اگر این موضوع را فراموش کردید حتماً به مراکز درمانی مراجعه و دارو دریافت کنید.

خالدی تصریح کرد:‌ اگر در ناحیه قفسه سینه بیش از 10 دقیقه احساس درد کردید از حرکت خودداری کنید و با 115 تماس بگیرید.

سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به وضعیت بیماران سرطانی خاطرنشان کرد: افرادی که تحت شیمی‌درمانی هستند بیش از دیگران در معرض عفونت قرار دارند و به همین دلیل رعایت بهداشت فردی باید در اولویت آن‌ها باشد.

وی با توصیه به بیماران دیابتی افزود:‌ بیماران دیابتی برای جلوگیری از آسیب پاها از راه رفتن بدون کفش در محل‌های حادثه‌دیده جلوگیری کنند.

انتهای پیام/4087/ن

نظر شما