شناسهٔ خبر: 32295891 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه کیهان | لینک خبر

2 میلیارد، سقف پرداختی کمیته ملی المپیک به فدراسیون‎ها

کمیته ملی المپیک براساس برنامه فدراسیون‎ها در سال جاری و به خصوص میادین انتخابی المپیک که در پیش دارند میزان بودجه و سقف پرداختی به هر یک از آنها را مشخص می‎کند.

صاحب‌خبر -

اگرچه وزارت ورزش به عنوان متولی ورزش کشور تأمین هزینه‌های فدراسیون‌ها را عهده‌دار است اما بخش قابل توجهی از بودجه آنها هم توسط کمیته ملی المپیک تأمین و پرداخت می‌شود.
بودجه مصوب کمیته ملی المپیک برای فدراسیون‌ها بر اساس جایگاه و نوع فعالیت‌های آنها متفاوت است. این کمیته سال گذشته با این رویکرد میزان بودجه تخصیصی به هر یک از فدراسیون‌ها را مشخص و بر اساس آن در مراحل مختلف، واریزی به حسابشان را انجام داد.
البته به منظور «مدیریت هزینه» و اجرایی شدن آن در فدراسیون‌ها، کمیته ملی المپیک علاوه‌بر تعیین بودجه مصوب برای هر فدراسیون، سقف ۲ میلیارد تومان را برای پرداختی به آنها تصویب کرد. بر این اساس سال گذشته و در میان فدراسیون‌ها، کشتی بیشترین دریافتی را از کمیته ملی المپیک داشت. بودجه تخصیصی این کمیته به کشتی به اندازه سقف تعیین شده یعنی ۲ میلیارد تومان بود. دیگر فدراسیون‌ها هم صد درصد بودجه مصوب خود را دریافت کردند.
کمیته ملی المپیک قصد دارد برای تخصیص بودجه به فدراسیون‌ها در سال جاری نیز چنین شیوه‌ای را اجرا کند. البته هنوز نه میزان بودجه جداگانه فدراسیون‌ها مشخص شده و نه سقف پرداختی به آنها؛ اما این مهم تا پیش از اولین واریزی بودجه به حساب فدراسیون‌ها مورد رسیدگی قرار می‌گیرد تا ورود و خروج‌های مالی کمیته در این بخش به صورت قانونمند انجام شود.

نظر شما