شناسهٔ خبر: 32292536 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

نجفی خوشرودی در تشریح نشست کمیسیون امنیت ملی:

طرح اقدام متقابل در برابر تروریستی اعلام کردن سپاه تصویب شد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی از تصویب طرح اقدام متقابل در برابر تروریستی اعلام کردن سپاه توسط آمریکا در کمیسیون امنیت ملی مجلس خبر داد.

صاحب‌خبر -

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح جلسه امروز این کمیسیون اظهار داشت: در نشست مذکور که با حضور نمایندگان، طراحان و نمایندگان ارگان‌های ذیربط برگزار شد، مواد باقی مانده از طرح دو فوریتی اقدام متقابل در برابر سازمان تروریستی اعلام نمودن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران توسط ایالات متحده آمریکا، مطرح و به تصویب رسید.

بر اساس یکی از مواد این طرح، دولت جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی در برابر اقدامات تروریستی نیروهای آمریکایی که منافع جمهوری اسلامی ایران را به مخاطره می‌اندازند، اقدامات متقابل و قاطع بر اساس این قانون به عمل آورد.

در یکی دیگر از مواد این طرح تصریح شده است که دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است ضمن اعتراض و اقدام حقوقی به تصمیم غیرقانونی ایالات متحده آمریکا در تروریست نامیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراجع بین‌المللی، از طریق مراودات دوجانبه و چند جانبه با کشورها و رایزنی با مجامع و سازمانهای بین المللی از حداکثر توان خود برای بی اثر کردن اقدام آمریکا از نقض مصونیت حاکمیتی ارکان دفاعی جمهوری اسلامی ایران استفاده کند.

در ادامه این نشست، گزارش عملکرد حقوق بشری آمریکا در سال ۱۳۹۷، و مواد نقض حقوق بشر از سوی این کشورها مطرح و به تصویب کمیسیون رسید و متعاقباً در صحن مجلس شورای اسلامی قرائت می‌شود.

نظر شما