شناسهٔ خبر: 32292087 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

رئیس بسیج اصناف کشور: بازاریان کالاهای اساسی به سیل‌زدگان هدیه می‌دهند

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور با بیان اینکه برای کمک به مردم مناطق سیل‌زده قرارگاه جهادی سپاه در هر استان تشکیل شده است، گفت: قرار است هر بازاری یک کالای اساسی را به مردم آسیب دیده هدیه کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، غلامرضا حسن‌پور ظهر امروز در جلسه اردوی جهادی مسئولان، خیران، اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور در گلستان اظهارداشت: جلسه اردوی جهادی با حضور روسای اتاق اصناف ده استان برای کمک به واحدهای صنفی و بازاریان خسارت دیده از سیل استان گلستان حضور دارند.

وی افزود: این جلسه با هدف هم‌اندیشی و ارائه راهکارهای مناسب برای جبران خسارت‌های وارده به واحدهای صنفی تشکیل شده است. تلاش می‌کنیم تا در نخستین فرصت بتوانیم خسارت‌های وارد را جبران کنیم تا بازاریان به فعالیت‌های اقتصادی خود ادامه دهند.

رئیس بسیج اصناف کشور بیان داشت: در امدادرسانی به مردم مناطق سیل‌زده موازی کاری‌هایی صورت گرفت و در برخی جاها کمک‌ها بیش از نیاز مردمی بود؛ در حالیکه برخی از مردم دیگر نتوانستند از کمک‌ها به صورت مطلوب استفاده کنند.

وی ادامه داد: آنچه امروز برای واحدهای صنفی خسارت دیده کارساز است کمک‌های نقدی است. این کمک‌ها می‌تواند نیازهای به روز این واحدهای صنفی را برطرف کند.

حسن‌پور گفت: جبران خسارت‌های وارد شده تا دو، سه سال آینده به طول می‌انجامد و دولت به تنهایی نمی‌تواند از عهده خسارت‌ها برآید برای همین مردم نیز باید برای کمک به مناطق سیل‌زده وارد میدان شوند.

وی خاطرنشان کرد: مردم به رغم مشکلات اقتصادی با همدلی و انسجام به کمک مردم مناطق سیل‌زده آمدند و کمک‌های آنان را باید مدیریت کرد تا در مسیر صحیح هزینه شود.

رئیس بسیج اصناف کشور با بیان اینکه اتحادیه‌ها و بازاریان می‌توانند به همکاران خود کمک کنند، بیان داشت: اتحادیه‌ها می‌توانند اجناس و کالاهای موردنیاز فروش واحدهای صنفی سیل‌زده را به آنها تحویل دهند و بعد از 6 ماه هزینه آن را دریافت کنند. با این راهکار واحدهای صنفی خسارت دیده می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: برای کمک به مردم مناطق سیل‌زده قرارگاه جهادی سپاه در هر استان تشکیل شده است. قرار است هر بازاری یک کالای اساسی را به مردم آسیب دیده هدیه کند.

حسن‌پور گفت: اولویت نخست ما در مناطق سیل‌زده بازگشایی واحدهای صنفی است. این بازگشایی می‌تواند در ایجاد انگیزه و امید بین مردم نقش به‌سزایی داشته باشد.

انتهای پیام/ ع

نظر شما