شناسهٔ خبر: 32291572 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

نخست وزیر اسپانیا جدایی‌طلبان کاتالونیا را به مقابله پرقدرت تهدید کرد

خبرگزاری میزان- نخست وزیر اسپانیا در آستانه انتخابات پارلمانی این کشور، جدایی‌طلبان کاتالونیا را تهدید به برخورد «مناسب و قوی» کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، «پردرو سانچز» می‎گوید که در برابر هرگونه تلاش از سوی جدایی‌طلبان کاتالونیا برای تکرار همه‌پرسی استقلال سال ۲۰۱۷، «مناسب و قدرتمند» اقدام خواهد کرد.

به گزارش رویترز، تلاش ناکام کاتالونیا برای جدایی از اسپانیا و رویکرد مادرید در قبال این منطقه به موضوعی موضوعی تعیین کننده در آستانه انتخابات ۲۸ آوریل (۸ اردیبهشت) که نظرسنجی‌های انجام شده پیرامون آن حاکی از کسب اکثریت پارلمان از سوی ائتلاف احزاب صلح جناح راست است تبدیل شده است.

پدرو سانچز در مصاحبه با روزنامه «هوی» گفت: اگر ما ببینیم که قانون اساسی یا وضعیت خودمختاری کاتالونیا بار دیگر شکسته شده، قانون به ریاست این دولت «متناسب و قدرتمند» علیه هر چالشی اقدام خواهد کرد.

وی گفته است در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد قانون حاکمیت مستقیم بر کاتالونیا اعمال و تصمیم «مارایانا راخوی»، نخست وزیر پیشین اسپانیا که در زمان بحران جدایی در سال ۲۰۱۷ کنترل دولت منطقه‌ای را در دست گرفت تکرار خواهد شد.

 

انتهای پیام/

نظر شما