شناسهٔ خبر: 32069071 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: جماران | لینک خبر

مدارس شهرستان خرم آباد 2 روز تعطیل شد

به گزارش ایرنا سید موسی خادمی روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تصمیم در ستاد مدیریت بحران استان بمنظور انجام اقدامات عمرانی و پاکسازی معابر از خسارت

صاحب‌خبر - به گزارش ایرنا سید موسی خادمی روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تصمیم در ستاد مدیریت بحران استان بمنظور انجام اقدامات عمرانی و پاکسازی معابر از خسارت ناشی از سیل گرفته شده است.
پیش از این اعلام شده بود که فعالیت آموزشی مدارس پلدختر و معمولان با یک هفته تاخیر از 24 فروردین آغاز می شود.
بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون 14 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است که همین می تواند ناشی از اطلاع رسانی خوبی باشد که قبل از سیل در این منطقه صورت گرفته است.
3210/6060
انتهای پیام

نظر شما