شناسهٔ خبر: 32068778 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: خرداد | لینک خبر

مدیر عامل سد دز خبر داد: کاهش خروجی سد دز به ۲۲۰۰ متر مکعب/ اوضاع تحت کنترل است

صاحب‌خبر -
به گزارش شفقنا رئوفی نسب مدیرعامل سد دز اظهار کرد: آرامش در حال برگشت به رودخانه و سد دز است و ورودی، خروجی و ارتفاع آب رو به کاهش است.

وی افزود: طی سه روز گذشته توانستیم ۲۰۰ میلیون مترمکعب حجم سد دز را برای سیلاب‌های بعدی کاهش دهیم. 

مدیرعامل سد دز با بیان اینکه طی سه روز گذشته توانستیم ۲۰۰ میلیون مترمکعب حجم سد دز را برای سیلاب‌های بعدی کاهش دهیم، گفت: خروجی سد دز به ۲۲۰۰ مترمکعب کاهش یافت
رئوفی نسب گفت: آورد سد همچنان بر روی ۱۸۵۰ مترمکعب بر ثانیه است و رو به کاهش است و متناسب با آن خروجی را نیز از ۲۵۰۰ مترمکعب بر ثانیه به ۲۲۰۰ مترمکعب بر ثانیه کاهش دادیم.
مدیرعامل سد دز تاکید کرد: اوضاع تحت کنترل است و همچنان برای مقابله با سیلاب و بارش‌های آینده در حال کاهش ارتفاع دریاچه سد دز هستیم.
همچنین یزدانی مدیرعامل سد کرخه نیز اظهار کرد: سیلابی که در تاریخ سد کرخه بی نظیر بوده با پیک ساعت ۸۴۰۰ و آورد بیش از یک میلیارد مکعب که همچنان نیز ادامه دارد در پشت سد کرخه مهار شده است.
وی افزود: امیدواریم وضعیت را پایدار نگه داریم همچنین به دلیل اینکه وضعیت در پایین دست به دلیل خروجی سد کرخه کمی بهم ریخته شده و هموطنان هشدار سیل را جدی بگیرند تا خسارت به حداقل برسد.
یزدانی گفت: موضوع خروجی سد کرخه به دلیل این است که شرایط به گونه‌ای است که ناچاریم مخزن را تخلیه کنیم تا بتوانیم سیلاب‌های اواخر فروردین ماه و اردیبهشت ماه را کنترل کنیم.

برچسب‌ها:

نظر شما