شناسهٔ خبر: 31907173 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

سه عامل انتحاری خود را در شمال غرب عراق منفجر کردند

سه عامل انتحاری صبح امروز پس از آنکه در نزدیکی شهرستان سنجار واقع در شمال غرب عراق به محاصره درآمده بودند، خود را منفجر کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مسئول نظامی عراق روز یکشنبه گفت که سه عامل انتحاری خود را در مرز عراق و سوریه منفجر کردند.

به گزارش الیوم السابع، مسئول نظامی افزود: عوامل انتحاری خود را در نزدیکی شهرستان سنجار واقع در شمال غرب عراق پس از آنکه تحت محاصره درآمده بودند، منفجر کردند.

«یحیی رسول» سخنگوی مرکز امنیتی عراق گفت که «نیروهای امنیتی ارتش، الحشد الشعبی و حشد العشائر موفق شدند سه عامل انتحاری را محاصره کنند، اما آنها قبل از دستگیر شدن خود را منفجر کردند».

این حادثه قبل از ظهر یکشنبه در منطقه «القیروان» واقع در جنوب شهرستان سنجار و یک روز پس از اعلام نابودی داعش در آخرین پایگاه این گروه تروریستی در منطقه الباغوز سوریه در مرز با عراق رخ داده بود.

شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (تحت الحمایه آمریکا) دیروز شنبه از تسلط بر شهرک «الباغوز» واقع در استان دیرالزور (شرق سوریه) خبر داده بودند.

«مصطفی بالی» مسئول مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای دموکراتیک سوریه در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که «الباغوز آزاد و پیروزی نظامی در برابر داعش محقق شد».

انتهای پیام/ح

 

نظر شما