شناسهٔ خبر: 31886505 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

امدادرسانی به37 هزار نفر در جریان سیل استان گلستان

تهران-ایرنا-رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به 37 هزار و 289 نفر از متاثرین سیل و آبگرفتگی استان گلستان خبر داد و گفت:درحال حاضر نیروهای امدادی به‌همراه تجهیزات سنگین و نیمه سنگین از طریق زمین و هوا و قایق‌ ها مشغول امدادرسانی هستند و امیدواریم طی امشب و فردا وضعیت به روال عادی برگردد.

صاحب‌خبر -

مرتضی سلیمی شامگاه جمعه در گفت وگو با ایرنا به تشریح آخرین عملکرد امدادگران و نجات گران هلال احمر در امدادرسانی به مردم آسیب دیده و متأثر از سیل در استان گلستان پرداخت و اظهار داشت: طبق آخرین اطلاعات دریافتی از نیروهای امدادرسان حاضر در شهرستان های متاثر ازحادثه هم اکنون شهرستان های مراوه تپه،کلاله،مینودشت،بندر ترکمن متاثر از سیل و آبگرفتگی هستند و مردم در شهرهای گنبد،آق قلا و شهر گمیشان همچنان موردتهدید سیل و آبگرفتگی هستند.
وی توضیح داد: طبق آخرین ارزیابی های انجام شده ازسوی نیروهای امدادرسان تعداد روستاهای آسیب دیده 56 روستا گزارش شده که از این تعداد 17روستا تخلیه شده و 10 هزار و 63خانوار از سیل و آب گرفتگی آسیب دیده اند.
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اقدامات صورت پذیرفته ازسوی نیروهای امدادرسان هلال احمر اضافه کرد: هشدار زودهنگام وقوع سیل و آبگرفتگی و اطلاع رسانی برای تخلیه منازل در خطر سیلاب انجام شده است.
سلیمی ادامه داد: تاکنون به 37 هزار 289 نفر از متاثرین سیل و آب گرفتگی امدادرسانی شده، 6 هزار و 257 اسکان اضطراری یافته اند و 1100 بسته اقلام زیستی و هشت هزار بسته اقلام غذایی در میان آسیب دیدگان و متاثرین از سیل و آبگرفتگی توزیع شده است.
وی تصریح کرد: طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی از مناطق سیل زده نیروهای امدادی، تجهیزات لازم و اقلام ضروری به حد کفایت در منطقه وجود دارد. بنابراین برای امدادسانی در این شرایط بحرانی نیازی به کمک های مردمی و حضور افراد عادی در منطقه نیست چرا که در اغلب موارد اوضاع را بحرانی تر می کند.
این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر گفت: از زمان وقوع سیل در استان گلستان تاکنون همه نیروهای هلال احمر کشور اقدام به خدمات رسانی کرده اند و هم اکنون 5 فروند بالگرد امدادی آماده در منطقه خدمات را به روستاهایی که امکان دسترسی زمینی به انها نیست، ارائه می کنند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: عملیات امدادرسانی به متاثرین از حوادث جوی و اقلیمی در استان گلستان با جدیت ادامه دارد و امــدادگران با تمام قــوا مشغول امدادرسانی اند.
شبک **7029**1983**1392

برچسب‌ها:

نظر شما