شناسهٔ خبر: 31886269 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

نماینده سوریه در سازمان ملل:

هرگونه اقدام امریکا در خصوص جولان اشغالی غیر قانونی است

بشار الجعفری هرگونه اقدام امریکا در خصوص جولان اشغالی را غیرقانونی دانست و آنرا محکوم کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، بشار الجعفری اظهارات ترامپ درباره بلندی‌های جولان اشغالی را غیر مسئولانه خواند و آن را محکوم کرد.

وی یادآور شد: بلندی‌های جولان متعلق به سوریه است و اظهارات ترامپ در این واقعیت تغییری ایجاد نمی‌کند.

الجعفری تأکید کرد: دولت امریکا حق ندارد برای سرنوشت جولان تعیین تکلیف کند.

وی از سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان خواست تا اظهارات ترامپ را محکوم کنند و اقداماتی را برای حفظ اصول سازمان ملل و قطعنامه‌های بین المللی انجام دهند.

نماینده سوریه در سازمان ملل در ادامه یادآور شد: هرگونه اقدام امریکا در خصوص جولان اشغالی غیرقانونی است و ارزشی ندارد.

لازم به ذکر است دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: پس از ۵۲ سال زمان آن رسیده است که ایالات متحده به طور کامل حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت بشناسد.

وی با بیان اینکه این منطقه اهمیت و ضرورت راهبردی و امنیتی برای رژیم صهیونیستی دارد نوشت که این اقدام در حمایت از «ثبات منطقه» است.‌

پیشتر رسانه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل در گزارشی به نقل از منابع آگاه در سرزمین‌های اشغالی و آمریکا اعلام کرده بود که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا به احتمال زیاد هفته آینده حاکمیت صهیونیست‌های اشغالگر بر بلندی‌های جولان اشغالی سوریه را به صورت رسمی اعلام می‌کند.

بر اساس اعلام این رسانه، منابع مذکور که نخواستند به دلیل عدم اعلام رسمی این موضوع نامشان فاش شود، در این باره گفته‌اند که این اقدام در دیدار دوشنبه آینده بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در کاخ سفید به انجام می‌رسد.

گفتنی است، بلندی‌های جولان اشغالی بخشی از استان قنیطره سوریه است است که رژیم صهیونیستی سال ۱۹۶۷ در جنگ ۶ روزه آن را اشغال کرد و در سال ۱۹۸۲ آن را به عنوان بخشی از قلمرو خود اعلام کرد؛ این درحالی است که سازمان ملل و شورای امنیت این ادعای رژیم صهیونیستی را رد کرده و همیشه در قطعنامه‌های خود جولان را بخشی از خاک سوریه و منطقه اشغالی اعلام می‌کنند.

نظر شما