شناسهٔ خبر: 31854580 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

ابو وصال؛

هدیه امام جمعه موقت تهران به یک مدافع حرم

خبرگزاری میزان- اوایل که وارد دانشگاه شده بود، از طرف آیت الله امامی کاشانی یک عبا هدیه گرفته بود. از داشتن این هدیه، آن قدر ذوق کرده بود که بارها دیدم آن را می‌بوسید.

صاحب‌خبر -

گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ شهید مدافع حرم «محمدرضا دهقان امیری» متولد ۲۶ فروردین ۱۳۷۴ و فرزند دوم خانواده دهقان امیری بود. او که دانش‌آموخته دبیرستان علوم و معارف اسلامی امام صادق (ع) و دانشجوی سال سوم فقه و حقوق اسلامی در مدرسه عالی شهید مطهری بود، در نیمه مهرماه سال ۱۳۹۴ با عنوان «بسیجی تکاور» برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) عازم سوریه شد و در ۲۱ آبان همان سال در حلب به شهادت رسید. پیکر این شهید مدافع حرم پس از بازگشت به کشورمان، در امامزاده علی‌اکبر (ع) چیذر به خاک سپرده شد.

خبرگزاری میزان بُرش‌هایی از زندگی این قهرمان کشورمان در کتاب «ابو وصال» که توسط خانم «محدثه علی‌جان‌زاده روشن» گردآوری شده است را منتشر می‌کند.

روایت چهل و نهم؛ مادر شهید

اوایل که وارد دانشگاه شده بود، از طرف آیت الله امامی کاشانی یک عبا هدیه گرفته بود. از داشتن این هدیه، آن قدر ذوق کرده بود که بارها دیدم آن را می‌بوسید. خیلی دوستش داشت و موقعی که نماز می‌خواند، روی دوشش می‌انداخت. آن را تا می‌کرد و مرتب شده در کمدش می‌گذاشت و برای روحانیت و لباس آن ارزش قائل بود.

انتهای پیام/

نظر شما