شناسهٔ خبر: 31813577 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

آمادگی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا برای احداث یک پالایشگاه میعانات گازی جدید در کنار فاز ۱۳

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا گفت: ما هم‌اکنون آمادگی داریم یک پالایشگاه میعانات گازی جدید در کنار فاز ۱۳ پارس جنوبی ایجاد کنیم که امیدوارم این اجازه را به ما بدهند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایلنا، چهار فاز گازی پارس جنوبی عصر امروز با حضور حسن روحانی رئیس دولت دوازدهم و وزیر نفت، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با برخی از مسئولان دیگر کشوری و استانی رسماً به بهره‌برداری رسید.

سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا نیز در مراسم رسمی افتتاح چهار فاز پارس جنوبی با اشاره به اینکه در طلیعه گام دوم انقلاب اسلامی شاهد افتتاح این چهار فاز هستیم، گفت: افتتاح این چهار فاز در واقع گام عملی در راستای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با اشاره به اینکه تکمیل فازهای پارس جنوبی در اوج تحریم‌های ظالمانه بوده است، گفت: توان متخصصان داخلی شکست مفتحضانه استکبار را در تحریم ملت ایران رقم زد.

وی با اشاره به اینکه امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار دولت و پیشانی مقابله با تحریم‌ها است، گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا به عنوان یک پیمانکار عمومی از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کرده و امروز توانسته در اجرای پروژه‌های پارس جنوبی از قبیل طراحی، اجرا و راه‌اندازی به ۱۰۰ درصد خودکفایی برسد و در تأمین کالا نیز توانسته‌ایم ۷۰ درصد خودکفا باشیم.

محمد تأکید کرد: امروز تعامل سپاه پاسداران و دولت برای پیشبرد پروژه‌های کشور در راستای اعتلای ایران اسلامی در بالاترین حد است.

وی گفت: ما هم‌اکنون آمادگی داریم که یک پالایشگاه میعانات گازی جدید در کنار فاز ۱۳ پارس جنوبی ایجاد کنیم که امیدوارم این اجازه را به ما بدهند.

محمد افزود: همچنین ما آمادگی داریم مجتمع تولید پروپیلن و پلی پروپیلن ایجاد کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تجربه‌ای که قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا دارد این آمادگی را نیز داریم که کار توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی را نیز انجام دهیم.

نظر شما