شناسهٔ خبر: 31813510 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: جمهوریت | لینک خبر

واتس اپ در حال تست مرورگردرون برنامه ای و تایید صحت تصاویر به وسیله جستجوی معکوس است

مشکل بزرگی در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها وجود دارد، اخبار کذب است.

صاحب‌خبر -

به گزارش جمهوریت ;

مشکل بزرگی در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها وجود دارد، اخبار کذب است. واتس اپ در اندیشه مدیریت این موضوع بوده و می خواهد این مهم را با ویژگی به نام تایید صحت تصاویر به وسیله جستجوی معکوس، محقق کند. همچنین واتس اپ در حال تست مرورگردرون برنامه ای هم هست. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

واتس اپ

واتس اپ

همانند شرکت‌های بزرگ فناوری که در جهان فعالیت می‌کنند، واتس‌اپ هم مثل این شرکت‌ها قبل از این‌که قابلیت‌هایی را به کاربران خود ارایه کند، آن‌ها را در نسخه بتا قرار می‌دهد. آخرین ویژگی که این شرکت وابسته به فیسبوک در حال آزمایش آن بوده، مرورگر داخلی و جستجوی معکوس تصاویر است. مرورگر داخلی این امکان را به شما می‌دهد تا صفحات وب را از طریق واتس‌اپ و بدون هیچ مرورگر اضافه دیگری، باز و مشاهده کنید. بنابراین برای بازکردن لینک‌ها نیازی به بستن واتس‌اپ و بازکردن مرورگر دیگری نخواهد بود. چیزی شبیه به تلگرام.

البته هنگام استفاده از مرورگر داخلی این اپ نمی‌توانید از صفحه موردنظر اسکرین‌شات گرفته و یا فیلمبرداری کنید. این مرورگر داخلی هنگام بازکردن صفحات خطرناک یا آلوده وب به شما هشدار می‌دهد. هم‌چنین تاریخچه جستجوهای شما در این مرورگر توسط کاربران فیسبوک یا واتس‌اپ غیرقابل مشاهده است.

یکی دیگر از قابلیت‌های جدید در نسخه آزمایشی، جستجوی معکوس تصاویر است. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا تصویری را که در چت خود دریافت کرده‌اید در سرویس Google Images آپلود کرده و از اطلاعات آن عکس بهره‌مند شوید. این قابلیت در تشخیص جعلی یا واقعی بودن تصاویر به شما کمک خواهد کرد. جستجوی معکوس تصاویر واتس‌اپ در کشورهایی مثل هند که در آن اخبار جعلی به شدت گسترش می‌یابد، بسیار مفید خواهد بود و می‌توان توسط این قابلیت از انتشار اخبار و اطلاعات غلط جلوگیری کرد.

این دو ویژگی جذاب در نسخه بتای اندروید قرار دارد، اما در دسترس همه کاربران نیست. زمان انتشار نسخه جدید هم هنوز مشخص نشده است. نظر شما درباره این تغییرات چیست؟ فکر می کنید واقعا مفید باشد؟ من فکر می کنید حداقل سرچ معکوس تصاویر مفید است.

لینک کوتاه:

نظر شما