شناسهٔ خبر: 31813477 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

وزیر و فرمانده سابق جهادی: تا آخرین نظامی خارجی از "افغانستان" خارج شود

خبرگزاری میزان- وزیر سابق انرژی و آب افغانستان اظهار داشت که باید تا آخرین سرباز خارجی از افغانستان خارج شود تا این کشور به یک دولت مستقل دست یابد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، اسماعیل خان فرمانده جهادی و مقام سابق دولت افغانستان در مراسم بزرگداشت از شهدای 24 حوت (اسفند) هرات خواستار خروج نیروهای خارجی از این کشور شد.

وی افزود: کسانی برای ملت ما نجات و استقلال را آوردند که در مقابل تانک، توپ و جنگنده سینه خود را سپر قرار دادند.

وزیر سابق آب و انرژی افغانستان اظهار داشت: آخرین سرباز خارجی از افغانستان خارج شود و دولت مستقل با شرکت تمام اقوام روی کار آید.

اسماعیل خان از مردم خواست که مانند دوران جهاد با برادری در کنار هم قرار بگیرندو برای رسیدن به آزادی تفاوت‌های قومیتی، زبانی، نژادی و مذهبی را کنار بگذارند.

وی با اشاره به مذاکرات صلح خاطرنشان کرد که با نزدیک به توافق صلح در افغانستان در آستانه یک تحول قرار داریم.

فرمانده سابق جهادی با اشاره به اینکه در دوران حکومت کمونیستی روحانیت و تبلیغ اسلام جرم بود از دستاوردهای جهاد مردم افغانستان با شوروی سابق نیز دفاع کرد.

این در حالی است که همزمان با پایان مذاکرات آمریکا با طالبان بار دیگر زمزمه‌ها درباره روی کارآمدن دولت جدید در افغانستان افزایش یافته است.

خروج نیروهای خارجی از افغانستان یکی از شروط اساسی طالبان برای پایان جنگ و پیوستن به روند سیاسی در این کشور محسوب می‌شود.

نظر شما