شناسهٔ خبر: 31813442 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: پارسینه | لینک خبر

دستگیری کلاهبرداران ۲ میلیاردی یک تن پسته

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به دستگیری ۳ کلاهبردار حرفه ای، گفت: متهمان از طریق ثبت سفارش یک تن پسته حدود ۲ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و متواری شده بودند که با تلاش مأموران پلیس آگاهی استان قم در یکی از استان‌های همجوار شناسایی و دستگیر شدند.

صاحب‌خبر -

عبدالرضا آقاخانی اظهار کرد: با طرح شکایتی در پلیس آگاهی استان قم مبنی بر اینکه فردی طی تماس و ثبت سفارش یک تن پسته درجه یک به ارزش ۲ میلیارد ریال خواسته تا محموله به آدرس مغازه وی در قم ارسال و سپس پول آن واریز شود، اما با اقدامی فریبکارانه پس از تحویل هیچ پولی پرداخت نکرده و متواری شده است، بنابراین موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: متهم با درخواست از فروشنده پسته خواسته به همراه وی برای پرداخت پول به بانک بروند، اما پس از مدتی وقت تلف کردن به بهانه‌ای واهی از خودرو شاکی پیاده و متواری می‌شود.

آقاخانی اظهار کرد: فروشنده بلافاصله به محل تخلیه بار مراجعه و مشاهده می‌کند محموله پسته به مکانی نامعلوم منتقل شده است که در ادامه با شکایت وی و احضار مالک مغازه نامبرده یک برگ اجاره نامه را ارائه و اذعان داشت متهم مستاجر مغازه بوده و تاکنون نیز هیچ پولی پرداخت نکرده است.

آقاخانی افزود: طی یک عملیات پیچیده متهم و ۲ همدستش توسط مأموران پلیس آگاهی در استان همجوار قم شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به اینکه متهم اصلی دارای ۳ فقره سابقه کیفری جعل و کلاهبرداری و یکی از همدستانش دارای ۹ فقره سابقه کلاهبرداری است، گفت: افراد مذکور با اذعان به کلاهبرداری، طی تحقیقات صورت گرفته به ۱۶ فقره کلاهبرداری در استان‌های همجوار قم نیز اعتراف و سرانجام تحویل مرجع قضائی شدند.

نظر شما