شناسهٔ خبر: 31813399 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایکنا | لینک خبر

لزوم حل مشکلات مالی تسهیل‌گران طرح مشاغل خانگی از محل اعتبارات آذربایجان غربی

گروه اجتماعی - جلسه بررسی مشکلات پشتیبانان مشاغل خانگی با حضور سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور مسئولان ذیربط هر دو نهاد در محل جلسات اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.

صاحب‌خبر -

لزوم حل مشکلات مالی تسهیل‌گران طرح مشاغل خانگی از محل اعتبارات آذربایجان غربی

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، امین رستم‌زاده، سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی، ظهر امروز، ۲۶ اسفند ماه، در نشست مشترک با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، گفت: پشتیبانان، تسهیل‌گران کیفی و عملیاتی توسعه کارآفرینی در جامعه هستند و متاسفانه تسهیل‌گری کارآفرینی و اشتغال به قدر و اندازه تسهیل‌گری اجتماعی در کشور رواج نیافته است.
وی با اشاره به نیاز به تسهیل‌گری اجتماعی بیش از حد نرم و استاندارد احساس می‌شود، افزود: تسهیل‌گری در حوزه اشتغال خلاءهایی را که از طریق تسهیل‌گری اجتماعی باید احیا شود را از بین می‌برد و اگر بتوانیم در این زمینه فعالانه برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی نماییم، نیاز به حدت تسهیل‌گری اجتماعی در جامعه متناسب‌تر، متفاوت‌تر و معقولانه‌تر می شود.
مدیر طرح توسعه مشاغل خانگی آذربایجان غربی با اشاره به تاثیر کار شبکه‌ای و مویرگی گفت: هم‌افزایی و تعامل از نتایج کیفی چنین سبک‌کاری در هر حوزه به شمار می‌رود که پشتیبانان از این مهم به‌نحواحسن بهره می‌برند.
وی با اشاره به نقش بی‌بدیل پشتیبانان در طرح ملی مشاغل خانگی و نقش موثر آنها در زنجیره ارزش طرح گفت: حمایت‌ها از پشتیبانان در خروج موفق از فاز سوم طرح بسیار مهم است و اتصال به بازاری پایدار خواهد بود که یک پشتیبان پرتوان در آن رسته نقش‌آفرینی می‌نماید که در بحث پوشاک در استان این مهم محقق شده اما حمایت مادی و مالی از این پشتیبانان فعلاً صورت نگرفته است که نیازمند یک مدل مصوب و بازنگری اساسی در حمایت از این پشتیبانان در استان است که با گستره بسیار بالا برای مخاطبان طرح مشاغل خانگی فعالیت می‌کند.
آذربایجان غربی، پتانسیل تبدیل شدن به قطب تولید پوشاک کشور را دارد
رضا نقی زاده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه آذربایجان غربی پتانسیل تبدیل شدن به قطب تولید پوشاک کشور را دارد، افزود: با حمایت از شبکه پوشاک مشاغل خانگی و حمایت از سایر شبکه‌های هم‌راستای ایجاد شده در زمینه پوشاک می‌توان استان را به قطب تولید پوشاک تبدیل کرد.
وی ادامه داد: رویکرد مدیریتی اداره کل تلاش برای حمایت عملی مادی از پشتیبانان از طرق مختلف قانونی است تا بتوان خدمات تخصصی حرفه‌ای برای کل کشور ارائه نمایند، چراکه استان و نیروهای مستعد آن این توانمندی را دارا هستند تا برندی در سطح ملی باشند.
در ادامه جلسه مدیران شرکت تعاونی درنا طرح آرشام یکی از تسهیل‌گران طرح ملی مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی به بیان فعالیت‌ها و مشکلات خود پرداختند.
در خاتمه جلسه براساس دستور مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی مقرر گردید که جلسات تخصصی با حضور تسهیلگران و کارشناسان و مشاوران نسبت به ارائه وام از طریق سایر اعتبارات تسهیلاتی اشتغالی استان اقدام شود.
انتهای پیام

نظر شما